الهام فخاري از بي‌توجهي دولت به آلودگي هواي تهران گلايه كرد

تهران- ايرنا- عضو‌شوراي اسلامي شهر تهران از بي‌توجهي دولت در لايحه بودجه 97به آلودگي هواي پايتخت گلايه كرد.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا ،الهام فخاري روز سه شنبه در سي و يكمين جلسه علني شوراي اسلامي شهر تهران با اشاره به آلودگي شديد هواي تهران گفت: تهران هوا ندارد و ما گرفتار اين جمله كه 'كاري نميشه كرد' هم ازسوي مسئولان و هم از سوي مردم هستيم.
وي ادامه داد:باوجود رخداد فصلي كه در سال‌هاي گذشته هم تجربه شده است اما هنوز شاهد ناهماهنگي هاي بين‌ بخشي هستيم و هيچ اقدام موثري براي كاهش آلودگي هوا انجام نمي شود در حالي كه امري بسيار فوري و لازم است.
به گفته فخاري در لايحه بودجه 97دولت فقط به تقويت اوراق مشاركت براي توسعه وسايل حمل و نقليه بسنده شده و اين در حالي است كه در تبصره 18 افزايش قيمت گازوييل و بنزين پيش‌بيني شده است، آيا اينكار به حمل و نقل عمومي فشار نمي‌آورد؟ حال آنكه ضرورت دارد 50 درصد اين افزايش به توسعه حمل و نقل عمومي و مشاغل مرتبط اختصاص داده شود.
عضو شوراي شهر تهران اضافه كرد:زباله‌سوزي هنوز به روش سنتي در حال انجام است و منجر به آلودگي چشمگير شهري مي‌شود.
وي ادامه داد: بايد جلوي تجارت پسماند گرفته شود كه عده‌اي محدود از آن سود ميبرند و عده‌اي در نامناسب‌ترين شرايط به عنوان زباله‌گرد تعريف مي‌شوند.
فخاري تاكيد كرد: بايد كاري فراتر از جلسه و مصاحبه انجام داد‌ و از فاينانس براي مديريت پسماند استفاده كرد.
فخاري با اشاره به آلودگي‌هاي ناشي از حضور موتور سيكلت‌ها،اظهار كرد:بارها درباره تاثير آلودگي موتور سيكلت‌ها بر تنفس شهر هشدار داده‌ايم اما هنوز هيچ اقدامي نشده است و بايد قبل از اينكه شهر از حداقل هوا براي تنفس محروم شود كاري انجام داد.
شوراي شهر تهران ۲۱ عضو دارد و جلسات علني ان روزهاي يكشنبه و سه شنبه برگزار مي شود.
*براي اطلاع از اخبار متنوع انتشار يافته در شبانه روز با كانال ايرنا استان تهران در تلگرام به نشاني IRNATEHRAN@ همراه شويد.
خبرنگار: مهدي مقدر انتشاردهنده:موسي فعاليان
تهرام/9343/1735 / 1539