وزير راه از سامانه هوشمند حمل و نقل جاده اي رونمايي كرد

تهران- ايرنا - همزمان با آغاز به كار دومين نمايشگاه حمل و نقل، وزير راه و شهرسازي از سامانه هوشمند حمل و نقل جاده اي (مبين) رونمايي كرد.

به گزارش روز يكشنبه خبرنگار اقتصادي ايرنا، افزايش سرعت تحويل بار، ارتقاي كيفيت خدمات حمل و نقل و افزايش عملكرد حمل و نقل جاده اي از مزيت هاي راه اندازي اين سامانه الكترونيكي در حوزه حمل و نقل جاده اي كشور است.
اين سامانه به عنوان اپراتور بازارگاه الكترونيكي حمل و نقل جاده اي با مجوز سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي از امروز شروع به كار كرده و هم اكنون بيش از 40 هزار راننده كاميون و سه هزار شركت حمل و نقل و صاحبان كالا در اين سامانه عضويت دارند.
اين سامانه، ارائه دهنده الكترونيكي خدمات حمل و نقل در داخل كشور است و به زودي فعاليت آن در حوزه حمل و نقل بين المللي و تركيبي نيز توسعه خواهد يافت.
سامانه مبين (مديريت و برنامه ريزي يكپارچه ناوگان) بستري مناسب براي صدور برنامه هاي الكترونيكي است كه شركت هاي حمل و نقل جاده اي مي توانند از اين بستر براي صدور بارنامه هاي ياد شده، استقاده كنند.
دومين نمايشگاه حمل و نقل بين المللي و صنايع وابسته صبح امروز توسط عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي افتتاح شد و اين نمايشگاه با حضور 205 شركت داخلي تا 28 آذرماه سال جاري در مصلي تهران برپاست.

اخبار اقتصادي ايرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام** 1108 *2022* 6075
خبرنگار:ايرج منصوري** انتشار: زهرا هجيني نژاد