تاكید استاندار چهارمحال و بختیاری بر رعایت سهم استان از حوضه زاینده رود

شهركرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری بر رعایت سهم ابلاغی استان از حوضه زاینده رود و طرح انتقال آب بن - بروجن تاكید كرد.

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی شامگاه شنبه در نشست شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده رود با حضور وزیر نیرو، استانداران چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد، معاونان وزارت كشور، وزارت جهادكشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست به میزبانی وزارت نیرو گفت: رهاسازی آب از سد زاینده رود به دلیل حجم كم آب موجود در این سد منطقی نیست.
وی تاكید كرد: با توجه به شرایط ناشی از تاخیر در اجرای نهایی طرح انتقال آب بن – بروجن باید هر چه سریع تر این طرح فعال و به صورت ضربتی اجرا شود.
عباسی تصریح كرد: تسریع در اجرای طرح انتقال آب بن - بروجن بسیاری از تنش های احتمالی موجود در چهارمحال و بختیاری را رفع می كند.
استاندار چهارمحال و بختیاری یادآور شد: افزایش نظارت كمی و كیفی مصرف آب در استان ها و اجرای كامل طرح نصب دستگاه های كنترل مصرف بر مجاری مصرفی آب باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی اظهار كرد: وزارت جهاد كشاورزی در راستای اصلاح الگوی كشت و استفاده از ارقام كم آب بر در زمین های كشاورزی باید به صورت جدی اقدام كند.
عباسی گفت: بررسی دوباره سهم چهارمحال و بختیاری، توجه به حقابه كشاورزان و تامین آب 31 طرح مشكل دار استان نیازمند توجه جدی مسئولان وزارت نیرو است.
خشكسالی های ناشی از كاهش بارندگی در یك دهه اخیر وضعیت آب آشامیدنی و طرح های آبی چهارمحال و بختیاری و بسیاری از استان های همجوار این استان را با مشكل جدی مواجه كرده است.
خبرنگار: وحید رئیسی دهكردی**انتشاردهنده:جهانبخش صفری
7362/6021