فرماندار اردكان، انتقال فولاد اشكذر را به اين شهرستان تكذيب كرد

يزد - ايرنا - فرماندار اردكان، انتقال كارخانه فولاد اشكذر را به اين شهرستان تكذيب كرد و گفت: اين شايعه را برخي رسانه هاي غيرمجاز به آن دامنه زدند و باعث نگراني مردم شد .

هادي مقيمي عصر روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: در برخي از شبكه ها و تارنماهاي غير رسمي شهرستان خبر كذبي مبني بر اينكه فولاد اشكذر به اردكان منتقل مي شود، منتشر كردند ، در اين خصوص لازم است چند نكته را متذكر شد .
وي اضافه كرد: مديران كارخانه فولاد در شهرستان اشكذر سرمايه گذاري كرده اند،41 درصد آن متعلق به سهام عدالت و 35 درصد به كارخانه فولاد آلياژي و فولاد غدير ايرانيان اردكان تعلق دارد و بقيه، سهام ساير افراد است.
فرماندار اردكان با بيان اينكه كار احداث فولاد اشكذر از چند سال قبل در اشكذر شروع و بخشي از ساختمان هاي اداري و فنداسيون كارخانه اجرا شد، تصريح كرد: هيچگونه درخواستي از سوي مسئولان شركت يادشده مبني بر تغيير پروانه يا انتقال به اردكان به سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان يزد ارائه نشده، عملا اين موضوع منتفي است .
مقيمي از مردم درخواست كرد، اخبار را از منابع رسمي دنبال و از مديران شبكه ها و سايت هاي غيررسمي خواست قبل از انتشار از صحت و سقم خبر اطلاع پيدا كنند، و باعث نگراني و ناراحتي مردم نشوند .
چندي پيش در يكي از سايت هاي غيرمجاز شهرستان اردكان خبر « انتقال و احداث طرح فولاد يك» در اردكان كه مطلق به شهرستان اشكذر است، منتشر شد.
اردكان 98 هزار نفر جمعيت دارد و مركز آن در 60 كيلومتري شمال شهر يزد واقع است.
7544/ 2047 خبرنگار: مژگان دشتي** انتشار: عباسقلي اشكورجيري