استقبال مردم آستارا از قهرمان تيم ملي پاورليفتينگ ايران

آستارا - ايرنا - مردم ورزش دوست آستارا از مهدي قنبري قهرمان آستارايي عضو تيم ملي پاورليفتينگ ايران در مسابقات جام بين قاره اي گرجستان، در بازگشت به زادگاهش استقبال كردند.

به گزارش خبرنگار ايرنا وحيد خاصي پور رئيس اداره ورزش و جوانان آستارا روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: مسابقات جام بين قاره اي گرجستان به مدت پنج روز با شركت 10 تيم از كشورهاي اروپايي و آسيايي به ميزباني شهر تفليس برگزار شد.
وي با اشاره به اينكه 100 ورزشكار در بخش هاي پرس، پاور و ددليفت با يكديگر رقابت كردند، افزود: در بخش پرس سينه مهدي قنبري در وزن منفي 140 كيلوگرم عنوان اول را كسب كرد و با مهار وزنه 255 كيلوگرم، ركورد مسابقات را شكست و به عنوان قهرمان قهرمانان جام بين قاره اي معرفي شد.
وي با اشاره به اينكه اين رقابت ها زير نظر اتحاديه پاورليفتينگ اروپا و آسيا برگزار شد، اضافه كرد: قنبري با كسب 2 مدال طلا از اين مسابقات، افتخار ديگري براي ورزش آستارا رقم زد و تيم ملي ايران نيز با درخشش 21 ورزشكار، مقام قهرماني را در بين 10 تيم كسب كرد.
وي خاطر شان كرد: آستارا در رشته هاي پرورش اندام و پرس سينه استعدادهاي زيادي دارد و ورزشكاران اين شهرستان در سطوح بين المللي، افتخارات متعددي براي كشورمان كسب كرده اند.
قنبري پيش از اين در مسابقات آسيايي پرس سينه در كشورهاي فيليپين و هندوستان در سال هاي 90 و 94 قهرمان قهرمانان شده بود.
سه هزار و 500 ورزشكار در آستارا فعاليت مي كنند.

** برگزاري همايش فرزندپروري و آسيب‌شناسي تربيتي در آستارا
بر اساس گزارش ديگري از خبرنگار ايرنا در آستارا ، مدرس و عضو هيات علمي رشته علوم اجتماعي دانشگاه گيلان در همايش فرزندپروري و آسيب‌شناسي تربيتي گفت: با توجه به پيشرفت صنعت و فناوري ارتباطات و آسيب هاي شبكه هاي اجتماعي، خانواده ها بايد به تربيت فرزندان توجه جدي داشته باشند.
هدي حلاج زاده اظهار كرد: بايد به خانواده ها به عنوان كانون مهم تربيت كودكان توجه كرد و اعتماد به نفس پايين باعث نپذيرفتن قابليت ها و توانمندي ها مي شود و بايد افزايش اعتماد به نفس كودكان در برنامه خانواده ها باشد.
سرهنگ امين پيشه گر جانشين فرمانده نيروي انتظامي آستارا نيز در اين همايش گفت: با تلاش ميداني عوامل اين نيرو در آستارا 124 آسيب شناسايي و تدوين و در قالب فرم هاي نظر سنجي در بين مردم توزيع شد.
وي افزود: نزاع و درگيري، شرب خمر، قاچاق كالا، بيكاري و درگيري زوجين در رديف بيشترين آسيب هاي اجتماعي در آستاراست.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشاردهنده:كبيري
7105 / 7124/2007