پویش ایران من 100 مدرسه در كشور می سازد

شاهرود - ایرنا - نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: پویش ' ایران من ' كه ازسال 1393 با همت جمع بزرگی از كارآفرینان و فعالان اقتصادی آغازبه كاركرده 100 مدرسه در 18 استان می سازد كه مدرسه سه كلاسه ایران من 79 در روستای احمدآباد بیارجمند از جمله آن هاست.

پدرام سلطانی پنج شنبه در حاشیه آیین آغاز بكار این مدرسه در گفت وگو با ایرناافزود: با ارزش‌ترین فعالیت اقتصادی، سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش است و هدف فعالان اقتصادی‌ كه از ابتدا پویش ایران من را در مدرسه‌سازی یاری كرده‌اند، سرمایه‌گذاری در نسل آینده كشور است.
وی افزود: قفل توسعه با رفع فقر فرهنگی و آموزشی از كشور به ویژه در مناطق محروم گشوده خواهد شد.
مؤسس پویش ایران من به ضعف‌های سیستم آموزشی اشاره كرد و گفت: كشور از نوعی شكاف در حوزه آموزش رنج می‌برد، با وجود تلاش‌های دولت در این زمینه، موانعی همچون وسعت كشور و عمق محرومیت برخی مناطق ، فاصله ما را با نقطه مطلوب طولانی كرده ؛ بنابراین همراهی بخش خصوصی در حوزه عدالت آموزشی ضروری است.
سلطانی در توضیح فعالیت‌های كارآفرینان اتاق بازرگانی در حوزه عدالت آموزشی گفت: پویش ایران من با هدف رفع موانع آموزشی، 100 مدرسه را در 18 استان در دست اجرا دارد كه نام همه آنها 'ایران من ' خواهد بود و این به خاطر تنوع قومی و زبانی مردم ایران است .
وی گفت: فرزندان ایران در همه جای كشور از هر قوم و مذهب در یك ویژگی مشترك هستند و آن 'ایرانی بودن ' است، پس ما نام همه مدارس را 'ایران من' گذاشته‌ایم تا بتوانیم بیشتر روی اشتراكاتمان با یكدیگر سرمایه‌گذاری كنیم.
مدیركل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان نیز اظهار كرد: مدرسه‌ای كه در بخش بیارجمند به بهره‌برداری رسیده از نظر كلیه امكانات با مدارسی كه در مركز استان سمنان ساخته شده‌اند یكسان است و از این جهت عدالت آموزشی به معنای واقعی روی داده است.
ابوالفضل دریانی ضمن تأكید بر همخوانی معماری مدرسه ایران من 79 با اقلیم منطقه گفت: در این مدرسه برای نخستین بار تجربه استفاده از كاهگل صنعتی را داشتیم كه باعث شده معماری مدرسه با معماری كلیه ساختمان‌های روستا هماهنگی داشته باشد.
وی ضمن قدردانی از حامیان پویش ایران من و خیریه مهر گیتی، به اعتبارات 540میلیون تومانی این مدرسه اشاره كرد و ابراز امیدواری كرد : این مدرسه با مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بیارجمند، نگهداری شده و بهترین استفاده از آن صورت گیرد.
لازم به ذكر است مدرسه شماره28 'ایران من ' نیز روز عصر پنجشنبه در روستای حق‌الخواجه در شهرستان میامی افتتاح می شود.
پویش ایران من در 18 استان محروم و كمترتوسعه یافته كشوراحداث 100 مدرسه ابتدایی را دردستوركاردارد؛كه بیش از 30 مدرسه به بهره‌برداری رسیده است.
در آیین افتتاح این مدرسه علاوه بر جمعی از اهالی مردم احمد آباد، رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان، مدیركل نو سازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان، مدیرخیریه مهر گیتی و جمع دیگری از مسئولان استانی حضور داشتند.
بخش بیارجمند با حدود 10 هزار نفر جمعیت در 100 كیلومتری شهر شاهرود قرار دارد.
7359/6167 خبرنگار: مهسا شانیان ** انتشار دهنده : محسن شاكری

سرخط اخبار استان‌ها