۲۳ آذر ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۵۰
کد خبر: 82763275
۰ نفر
شهرداري آستارا فاقد درآمد پايدار است

آستارا - ايرنا - شهردار آستارا گفت: اين نهاد منبع درآمد پايدار ندارد و ماهانه بالغ بر 10 ميليارد ريال براي هزينه هاي جاري، حقوق كاركنان، بيمه تامين اجتماعي و دارايي آن با سختي تامين مي شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا جواد معيتي شامگاه چهارشنبه در نشست خبري در شهرداري آستارا افزود: تدوين شناسنامه شرايط و زمينه هاي سرمايه گذاري در شهر آستارا در دستور كار است و با سرمايه گذاري در حوزه گردشگري، براي اين نهاد درآمد پايدار ايجاد خواهد شد.
وي ساخت پارك ساحلي جنب بازار بزرگ آستارا، شهربازي سرپوشيده، كشتارگاه صنعتي، استخر سرپوشيده، پياده راه فرهنگي خيابان بازار ساحلي، اخذ مجوز معدن مصالح طرح هاي عمراني، راه اندازي درمانگاه گردشگران خارجي، ايجاد زيرساخت شهر الكترونيك و انتقال پايانه مسافربري به جنب دانشگاه آزاد اسلامي را از برنامه هاي در دست اجراي شهرداري آستارا اعلام كرد.
وي از طرح نوسازي ناوگان حمل‌ و‌ نقل درون ‌شهري خبر داد و گفت: هزينه خريد هر دستگاه خودرو، 350 ميليون ريال است و 300 ميليون ريال آن با وام داراي سود 18 درصد و بقيه از سوي متقاضيان تامين خواهد شد.
معيتي با اشاره به توسعه پارك جنگلي بي‌بي‌يانلو با مشاركت سرمايه‌گذار بخش خصوصي افزود: ساخت پيست سواركاري، پياده‌رو، مكان تيراندازي و رستوران از بخش هاي اين طرح است و با حفظ زيست بوم آن اجرا خواهد شد.
وي اضافه كرد: اجراي طرح گردشگري تالاب استيل نيز پس از اخذ مجوز ادارات كل راه و شهرسازي، منابع طبيعي و آبخيزداري و ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آغاز خواهد شد و ايجاد فضاي سبز، گلكاري و پيست دوچرخه سواري از برنامه هاي پيش بيني شده در آن است.
شهردار آستارا با اشاره به اينكه در تمام شهر اقدامات عمراني انجام مي شود، اضافه كرد: در سه ماه گذشته با صرف بالغ بر 18 ميليارد و 400 ميليون ريال در شهر آستارا 27 هزار متر مربع آسفالت ريزي، يك هزار و 500 متر مربع پياده روسازي و 700 متر جدول گذاري شده است.
معيتي با اشاره به اينكه روزانه حدود 25 نفر براي اشتغال به شهرداري آستارا مراجعه مي كنند، اظهار كرد: با اجراي طرح هاي خدماتي و گردشگري، فرصت هاي اشتغالزايي در آستارا ايجاد خواهد شد.
وي با اشاره به اينكه نصب داربست‌ در نقاط مختلف، چهره زشتي به شهر داده، گفت: بسياري از داربست‌ها را جمع‌ كرده ايم و براي تبليغات عمومي از تابلوهاي الكترونيكي استفاده خواهيم كرد.
شهر آستارا مركز شهرستان مرزي بندر آستارا در غرب استان گيلان، يك هزار هكتار وسعت و 51 هزار و 579 نفر جمعيت دارد.
خبرنگار: يوسف هدايتي**انتشاردهنده:كبيري
7105 / 7124/2007