وجود اختلاف نظر بين كميته برگزاري بازي هاي 2018 اندونزي و شوراي المپيك آسيايي

تهران- ايرنا- نماينده كميته ملي المپيك ايران در نشست سرپرستان كاروان هاي اعزامي به بازي هاي آسيايي 2018 اندونزي گفت: در اين نشست بحث ها و اختلاف نظرها بين كميته برگزاري و شوراي المپيك آسيا به وجود آمده است.

«اصغر رحيمي» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشي ايرنا درباره جلسه سرپرستان كاروان هاي اعزامي به هجدهمين دوره بازي هاي آسيايي 2018 اندونزي گفت: اين نشست از روز گذشته در شهر جاكارتا با حضور سرپرستان كاروان هاي اعزامي آغاز شده و فردا نيز پايان مي يابد.
وي افزود: متاسفانه در اين جلسه كه هم اكنون در حال برگزاري است، بهم ريختگي زيادي مشاهده مي شود به طوري كه در جلسه رسمي و در حضور حاضرين بحث ها و اختلاف نظرها بين كميته برگزاري و شوراي المپيك آسيا به وجود آمده است.
رئيس نظارت بر تيم هاي ملي كميته ملي المپيك كه در اين نشست حضور دارد، گفت: در اين نشست قرار است تغييراتي در ماده هاي اضافه شده رشته هاي مختلف ورزشي نهايي شوند. كه البته به نظر مي رسد به جمعبندي نهايي در اين زمينه نرسيم.
رحيمي اضافه كرد: هرچند به نظر مي رسد تغييرات آينده در مورد رشته هاي شركت كننده در اين بازي ها، جزيي باشد.
به گفته نماينده كميته ملي المپيك در اين نشست، ماده هاي اضافه شده در رشته هاي تكواندو، تيراندازي كامپوند، كوهنوردي، تيراندازي تراپ دوبل زنان و مردان است.
براين اساس ماده هاي اضافه شده در رشته تكواندو وزن هاي منهاي 63 كيلوگرم مردان و منهاي 53 كيلوگرم زنان است كه تعداد نهايي شده فعلي در اين رشته ورزشي 10 نفر است. تكواندو به طور كلي داراي 14 ماده مختلف است.
ماده اضافه شده در تيراندازي كامپوند شامل تيمي مردان و تيمي زنان و ميكس تيمي است. براين اساس تعداد نهايي شده اين رشته شامل 8 ماده است.
در كوهنوردي دو بخش سرعت زنان و مردان اضافه شده كه تعداد نهايي شده فعلي 3 زن و 3 مرد است.
همچنين در تيراندازي، در بخش تراپ دوبل زنان و مردان، تعداد ماده هاي اضافه شده نهايي فعلي 20 ماده است كه اين شامل 9 بخش در مردان، 7 ماده در بخش زنان و 4 رشته تيمي است.
رحيمي در ادامه اين گفت و گو به ماده هاي كم شده در رشته هاي بوكس، دوچرخه سواري، جوجيتسو، كوراش، سامبو، ووشو و كاراته اشاره كرد و افزود: در بوكس تعداد ماده هاي نهايي شده 10 ماده (7 مرد و 3 زن) است.
در دوچرخه سواري( بي ام ايكس) دو ماده حذف شده است. براين اساس تعداد نهايي شده فعلي در اين رشته 22 ماده (11 مرد و 11 زن) است.
همچنين در جوجيتسو يك وزن در بخش مردان كم شده است و تعداد نهايي اين ماده در اين رشته 8 ماده (5 مرد و سه زن) است.
براين اساس در كوراش، وزن بعلاوه 90 كيلوگرم مردان كم شده كه تعداد نهايي ماده هاي اين رشته 7 ماده كه شامل 4 مرد و 3 زن است.
در سامبو وزن منهاي 90 كيلوگرم مردان و منهاي 72 كيلوگرم زنان حذف شده است كه تعداد نهايي اين رشته 4 ماده (2 مرد و 2 زن) است.
در ووشو وزن 75 كيلوگرم مردان كم شده كه تعداد نهايي اين رشته در 14 ماده (8 مرد و 6 زن) است.
در كاراته وزن بعلاوه 84 كيلوگرم مردان حذف شده است كه با اين احتساب تعداد نهايي شده ماده هاي اين رشته 12 نفر (6 مرد و 6 زن ) است.
رحيمي تعداد رشته ها و ماده هاي ورزشي نهايي شده در بازي هاي آسيايي جاكارتا را 40 رشته ورزشي در قالب 462 ماده عنوان كرد.
وي در پاسخ به سوالي درباره شيوع بيماري هاي واگيردار در كشور اندونزي ميزبان بازي هاي آسيايي گفت: اين بيماري ها تا زمان آغاز بازي هاي 2018 كنترل خواهد شد.
رحيمي ادامه داد: فردا آخرين روز نشست سرپرستان اعزامي كاروان هاي ورزشي در اندونزي است و اين سرپرستان مي توانند از محل برگزاري بازي ها بازديد كنند.
بازي هاي آسيايي 2018 اندونزي از روز 27 مرداد سال 1397 آغاز خواهد شد.
براي آگاهي از آخرين اخبار ورزش ايران و جهان با كانال ورزشي ايرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شويد.
ورزشي**9129**9250**1368
خبرنگار: گلي سفيدزاده** انتشار: خيراله شفيعي