تحويل پرنده مهاجر مصدوم به اداره حفاظت محيط زيست آستارا

آستارا - ايرنا - رئيس اداره حفاظت محيط زيست آستارا از تحويل يك قطعه پرنده مهاجر مصدوم به اين اداره از سوي يك شهروند دوستدار حيات وحش خبر داد.

محمدرضا روشني عصر چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: اين پرنده مصدوم به نام پاشلك را شادي اميدي فر شهروند دوستدار طبيعت در محدوده شهر آستارا كشف كرده بود و تا بهبودي كامل در مركز اورژانس پناهگاه حيات وحش لوندويل نگهداري خواهد شد.
وي افزود: پاشلك منقاري دراز و راست دارد و اغلب در مناطق باتلاقي پنهان شده و غذاي خود را از حشرات، كرم هاي خاكي و گياهان تامين مي كند.
وي اضافه كرد: پرندگان خشك زي و آبزي همزمان با سرماي مناطق شمالي قاره اروپا و آسيا به شمال غرب استان گيلان وارد شده اند و حضور آنها در اراضي تالابي و جلگه اي آستارا موقتي است و دوستداران محيط زيست در صورت مشاهده هرگونه دام شكار يا پرنده مصدوم، موضوع را به اداره حفاظت محيط زيست اطلاع دهند.
روشني خاطرنشان كرد: به دليل احتمال شيوع بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان، پروانه شكار صادر نمي شود و هرگونه شكار پرنده تا رفع نگراني از شيوع احتمالي اين بيماري، ممنوع است.
او با اشاره به اينكه بيماري آنفلوانزا بين پرندگان آستارا مشاهده نشده ، اظهار كرد: اداره حفاظت محيط زيست آستارا بر مناطق تحت مديريت و زيستگاه هاي پرندگان نظارت دقيق دارد و شكارچيان به هشدار احتمال شيوع بيماري آنفلوانزا توجه كنند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت و گونه هاي قابل توجه پرندگان، در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشاردهنده:كبيري
7105 / 7124/2007