پیش بینی بودجه 33 هزار میلیارد ریالی برای آذربایجان غربی در لایحه بودجه سال آینده

ارومیه- ایرنا- رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی گفت: در لایحه بودجه سال آینده 33 هزار و 510 میلیارد ریال بودجه هزینه ای و عمرانی از سوی دولت برای این استان پیش بینی و تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است.

'ناصر حضرتی پر' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ارومیه افزود: 21 هزار و 30 میلیارد ریال از این میزان مربوط به بودجه هزینه ای و 12 هزار و 480 میلیارد ریال مربوط به بودجه عمرانی است.
وی اضافه كرد: همچنین برای سال آینده وصول 10 هزار و 890 میلیارد ریال درآمد در آذربایجان غربی پیش بینی شده است كه از این میزان 10 هزار و 600 میلیارد ریال به درآمد استانی اختصاص دارد.
وی اظهار كرد: 85 درصد درآمدهای استانی آذربایجان غربی در پیش بینی لایحه بودجه را مالیات مستقیم و غیرمستقیم به خود اختصاص داده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی بیان كرد: درآمد سرانه استان در لایحه بودجه سال آینده سه میلیون 250 هزار ریال پیش بینی شده است كه در این خصوص آذربایجان غربی در رتبه 26 كشوری قرار دارد.
حضرتی ادامه داد: بیشترین میزان درآمد سرانه در سال آینده مربوط به استان تهران با 36 میلیون ریال و متوسط كشوری این درآمد نیز 11 میلیون و 860 هزار ریال برآورد شده است.
وی با اشاره به نگاه مناسب دولت یازدهم و دوازدهم به استان های محروم به ویژه آذربایجان غربی در اختصاص بودجه های عمرانی و هزینه ای، گفت: این استان رتبه ششم بین استان های كشور را در خصوص اعتبارات عمرانی پیش بینی شده در سال آینده دارد و سهم ما از كل اعتبارات عمرانی استان های كشور 4.43 درصد است.
وی از افزایش سهم آذربایجان غربی از اعتبارات مربوط به سه درصد نفت و گاز در سال آینده خبر داد و افزود: در حالی كه امسال این اعتبار برای استان یكهزار و 990 میلیارد ریال است، در سال آینده به 2 هزار و 740 میلیارد ریال می رسد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی اضافه كرد: در لایحه بودجه سال آینده شاهد رشد اعتبارات مربوط به بهبود شاخص ها موسوم به استفاده متوازن برای این استان هستیم به طوری كه از پنج هزار و 190 میلیارد ریال ابلاغی امسال به پنج هزار و 520 میلیارد ریال در سال آینده رسیده است.
به گزارش ایرنا، لایحه بودجه سال آینده كل كشور اوایل این هفته توسط دكتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به مجلس تقدیم شد تا در هفته های آینده در مجلس شورای اسلامی بررسی و تصویب شود.
بودجه سال آینده كل كشور یك میلیون و 194 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده كه از این میزان 368 هزار میلیارد تومان به بودجه عمومی دولت اختصاص دارد.
از این میزان نیز 75 درصد شامل بودجه هزینه ای و 16 درصد كه حدود 60 هزار میلیارد ریال را شامل می شود، به اعتبارات تملك دارایی های سرمایه ای موسوم به اعتبارات عمرانی اختصاص داده شده است.
2093/3072 ** خبر: صابر چهرقانی ** انتشار: علیرضا فولادی

سرخط اخبار استان‌ها