۲۲ آذر ۱۳۹۶،‏ ۱۴:۰۰
کد خبر: 82762302
۰ نفر
آخر دنيا در آستارا به نمايش در آمد

آستارا - ايرنا - نمايش كمدي ' آخر دنيا ' با نگاهي انتقادي به مسائل روز جامعه، با استقبال خوب تماشاگران در شهرستان آستارا به روي صحنه رفت.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: اين نمايش ، معضلات اجتماعي نظير بيكاري، اعتياد و ربا را با زبان تاثيرگذار طنز به تصوير مي كشد و معرفي بازيگران مستعد و طراحي زيباي صحنه از ويژگي هاي آن است.
شاپور تشريني اظهار داشت : اين نمايش به نويسندگي و كارگرداني منصور سفيدگر، تا پايان هفته جاري هر شب ساعت 21 در سينما درياي آستارا به روي صحنه مي رود و آرش قربانپور، شايان گل محمدي، حامد ابراهيمي، حسين فهيم پور، آرش نيكوكار، علي خرمي، ستاره معلمي و حانيه طالعي در دو پرده ي اين نمايش هنرنمايي مي كنند.
وي اظهار كرد: منصور سفيدگر نويسنده و كارگردان اين نمايش از پيشكسوتان نقالي و سياه بازي كشور است و ' آخر دنيا ' ، چهارمين نمايش كمدي اين كارگردان محسوب مي شود.
400 هنرمند، زير نظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا فعاليت مي كنند.

** برگزاري مسابقات دانشجويي قرآن و عترت در آستارا
بيست و سومين دوره مسابقات قرآن و عترت با شركت دانشجويان و استادان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد آستارا برگزار شد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي آستارا روز چهارشنبه در حاشيه برگزاري اين مسابقات به خبرنگار ايرنا گفت: اين دوره از مسابقات در دو بخش دانشجويان و استادان برگزار شد و دانشجويان در رشته هاي احكام، زندگي پيامبر (ص)، نماز، نهج البلاغه و ترجمه قرآن به زبان هاي انگليسي و فارسي و استادان در رشته هاي احكام، نماز و زندگاني 14 معصوم(ع) با همديگر رقابت كردند.
آزاد خليلي موسوي افزود: 71 نفر در بخش دانشجويي و هفت نفر در بخش استادان و اعضاي هيات علمي در اين مسابقات شركت كرده بودند و به كسب كنندگان 60 درصد امتياز، جوايز نقدي و لوح تقدير اهدا شد و كساني كه 100 درصد امتياز مسابقات را كسب كنند، به مرحله كشوري مسابقات راه پيدا خواهند كرد.
دانشگاه آزاد اسلامي واحد آستارا در سال 1366 تاسيس شده است و در حدود 100 رشته كارداني، كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري آن، سه هزار دانشجو مشغول تحصيل هستند.

**معرفي 20 كتاب در نشست كتابخوانان آستارا
به مناسبت هفته پژوهش، نشست كتابخوان با هدف ترويج فرهنگ كتابخواني و با معرفي 20 كتاب جديد در كتابخانه شهيد نشاطي آستارا برگزار شد.
سرپرست اداره كتابخانه هاي عمومي آستارا روز چهارشنبه در اين آئين گفت: مطالعه كتاب به عنوان اساس پژوهش، در تقويت فرهنگ جامعه تاثيرگذار است.
آرزو عباس زاده با اشاره به اينكه در كتابخانه هاي آستارا براي تمام اقشار و گروه‌هاي سني شرايط كتابخواني وجود دارد، افزود: نشست هاي كتابخوان با هدف ترويج فرهنك مطالعه به صورت ماهيانه در آستارا برگزار مي‌شود و كتابخوانان فعال در اين نشست ها، كتاب‌هاي منتشر شده حوزه هاي مختلف را ارائه مي‌كنند.
در اين نشست، حدود 20 كتاب در حوزه هاي مختلف فرهنگي، ادبي، علمي و پژوهشي معرفي شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده است و چهار كتابخانه آن، يك هزار و 500 مترمربع مساحت و 2 هزار نفر عضو فعال دارد.
خبرنگار: يوسف هدايتي**انتشار دهنده: بابايي
7105 / 7124 /6030