بيش از 21 درصد پرونده هاي طلاق در اصفهان با صلح و سازش مختومه مي شود

اصفهان - ايرنا - رئيس دادگستري كل استان اصفهان گفت: بيش از 21 درصد پرونده هاي طلاق ارجاعي به مراكز مشاوره در استان با صلح و سازش مختومه مي شود.

به گزارش ايرنا، احمد خسروي وفا عصر سه شنبه در دومين جلسه شوراي مشورتي واحد مشاوره خانواده استان اصفهان افزود: طلاق يكي از واقعيت هاي تلخ جامعه است و بايد همه تلاش كنيم كه اين آسيب كاهش پيدا كند.
وي اظهار كرد: بر همين اساس و در راستاي ماده 33 آيين نامه اجرايي قانون حمايت خانواده و شيوه نامه اجرايي اداره مراكز مشاوره اي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري قوه قضاييه شورايي مركب از مسئولان قضايي، كارشناساني از اداره كل بهزيستي و شوراي نظام روانشناسي در مراكز استانها تشكيل شد.
رئيس دادگستري كل استان اصفهان افزود: در اين شورا راهكارهاي عملي و مؤثر در كاهش آمار طلاق را مورد بحث و بررسي كارشناسانه قرار مي گيرد.
وي بررسي ريشه اي و ميداني پرونده هاي طلاق و يافتن مهمترين علل و عوامل بروز آن و انجام فعاليتهاي پيشگيرانه متناسب با آن را در دستور كار اين شورا عنوان كرد و گفت: با راه اندازي اين شورا و اقدامات انجام شده آن از سال گذشته تاكنون شاهد رشد و تقويت واحدهاي مشاوره در اصفهان هستيم.
خسروي وفا يادآوري كرد: دفاتر مشاوره خانواده بايد بگونه اي مديريت و نظارت شود كه قضات با تمام وجود بپذيرند كه عملكرد اين دفاتر در ارائه مشاوره سازنده و مثبت بوده است.
وي همچنين در بكارگيري افراد متخصص، متعهد و با تجربه در دفاتر مشاوره تأكيد كرد و گفت: فرهنگ سازي عمومي در انجام آموزش هاي پيش ازدواج و اينكه خانواده ها اين مهم را به عنوان يك پيش نياز و ضرورت در تشكيل خانواده و زندگي مشترك بپذيرند از مهمترين راهكارهاي پيشگيري از طلاق محسوب مي شود.
رئيس دادگستري كل استان اصفهان همچنين بهره مندي حداكثري از رسانه هاي ارتباط جمعي و همچنين صدا و سيما را در اين راستا بسيار راهگشا دانست.
سال گذشته حدود چهار هزار و 80 زوج متقاضي طلاق توافقي در استان به 24 مركز مشاوره طرف قرارداد ارجاع داده شدند كه از اين تعداد حدود 840 زوج به سازش رسيدند كه اين امر باعث كاهش 20 درصدي ورود پرونده‌هاي طلاق به دادگستري استان شده است.
استان اصفهان داراي بيش از پنج ميليون نفر جمعيت است.
ت/6994 / 6022 خبرنگار:آرزو فلاح - انتشار دهنده : عمادي