افتتاح مركز شكوفايي شركت هاي نوآور و دانش بنيان منطقه آزاد انزلي

انزلي - ايرنا - در راستاي تحقق سياست ها و اهداف اقتصاد مقاومتي، مركز شكوفايي شركت هاي نوآور و دانش بنيان منطقه آزاد انزلي افتتاح و به بهره برداري رسيد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومي سازمان منطقه آزاد انزلي به ايرنا، رئيس هيات مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد انزلي در اين مراسم با اشاره به فعاليت 23 شركت دانش بنيان در اين منطقه آزاد انزلي اظهار كرد: اين سازمان در بخش هاي توليد محصول، بازاريابي و صادرات محصولات دانش بنيان مشوق ها و طرح هاي حمايتي خود را ارائه داده و اين شركت ها علاوه بر بهره مندي از حمايت مستمر سازمان منطقه آزاد انزلي مي توانند در نمايشگاه هاي تخصصي داخلي و خارجي جهت عرضه محصولات توليدي دانش بنيان خود نيز حضور يابند.
وي به فراهم سازي و تسهيل شرايط فعاليت صندوق سرمايه گذاري خطرپذير در منطقه آزاد انزلي اشاره و اضافه كرد: فعاليت اين صندوق موجب تسريع در انجام امور اقتصادي و تقويت فعاليت واحد هاي توليدي مي شود .
مسرور تاكيد كرد: يكي از اولويت هاي اين سازمان حمايت از شركت هاي دانش بنيان در حوزه هاي مختلف و جذب اين شركت ها و مشاركت دادن آن ها در طرح هاي صنعتي و غير صنعتي است.
در ادامه اين مراسم مدير بازاريابي و پذيرش صندوق نوآوري و شكوفايي ملي نيز با اشاره به تفاهم صورت گرفته بين سازمان منطقه آزاد انزلي و اين صندوق در راستاي حمايت از شركت هاي دانش بنيان اظهار كرد: يكي از برنامه هاي مهم اين صندوق ايجاد صندوق هاي مشاركتي و خطر پذير است و صندوق حمايتي VC در اين منطقه با مشاركت سازمان منطقه آزاد انزلي، به جهت حمايت از شركت هاي دانش بنيان و افزايش توليد و صادرات محصولات دانش بنيان ايجاد مي شود.
اسماعيل ياري افزود: صندوق نوآوري و شكوفايي طرح هاي گسترده حمايتي خود را براي شركت هاي دانش بنيان در نظر گرفته و انواع تسهيلات و حمايت هاي مالي از قبيل تسهيلات قرض الحسنه براي نمونه سازي محصولات ، تأمين سرمايه در گردش جهت توسعه فعاليت و بازاريابي، تأمين سرمايه ثابت جهت تامين خط توليد محصول، ارائه تسهيلات ليزينگ براي توسعه بازار و فروش محصولات دانش بنيان، تهيه ضمانت نامه هاي بانكي و تهيه دفتر كار از ديگر برنامه هاي حمايتي صندوق نوآوري و شكوفايي اميد است.
در پايان اين مراسم از اميرحسين ابراهيمي مخترع خمير كاغذ از گياه آزولا در حوزه زيست محيطي و ميثم قرباني مخترع حوزه فناوري مهندسي پزشكي در زمينه تومورهاي مغزي و نخاعي كه موفق به كسب رتبه هاي برتر جهاني شده بودند، تجليل شد.
مركز شكوفايي شركت هاي نوآور و دانش بنيان منطقه آزاد انزلي با زير بناي بيش از 600 متر مربع در سه طبقه با امكان استقرار 25 شركت و واحد فناور و دانش بنيان ايجاد شده و در اين مركز امكانات سخت افزاري و نرم افزاري مورد نياز شركت ها براي تحقيق و توسعه و طي فرآيند تجاري سازي محصولات فراهم شده و واحدهاي اين مركز به صورت رايگان در اختيار شركت هايي قرار مي گيرند كه طرح هاي پيشنهاديشان در شوراي حمايت از ايده هاي نوآور و كارآفرين منطقه آزاد تاييد شود.
درحال حاضر بيش از 40 شركت فعال در زمينه هاي نوآوري و دانش بنيان در منطقه جذب شده كه شركت هاي نو پا در ابتداي فعاليت مي توانند از امكانات مركز ايجاد شده استفاده و پس از تكميل فرآيند تجاري سازي نسبت به ايجاد مستقيم واحد هاي صنعتي و خدماتي اقدام كنند.
منطقه ازاد انزلي تنها منطقه آزاد شمال كشور است.
خبرنگار: رضا اكبري ** انتشاردهنده:كبيري
7471/2007