بار دیگرنوید انتقال كارخانه، این باركارخانه پشم شیشه شیراز

شیراز- ایرنا- چند كارخانه هم اكنون درون بافت شهری شیراز فعالیت می كنند كه تقریبا هركدام به اندازه سابقه فعالیتشان تذكر زیست محیطی گرفته اند و وعده انتقال آن ها به خارج از شهر داده شده است كه این بار نام كارخانه پشم شیشه برای انتقال به میان آمده است.

چهار كارخانه كه در بافت شهری شیراز واقع شده اند شامل شركت پشم شیشه ایران، كارخانه سیمان، روغن نباتی نرگس و كارخانه ریشمك است كه به طور میانیگین نزدیك به 40 سال است كه گفته می شود باید از شیراز خارج شوند.
سرپرست اداره كل محیط زیست استان فارس می گوید: مسئولان شركت پشم شیشه سالهاست كه برای جا به جایی كارخانه تعهد می دهند ولی به وعده خود عمل نمی كنند، با این حال امیدوارم این بار وعده جدیدی كه آنان داده اند محقق شود.
نبی الله مرادی چهارشنبه به ایرنا گفت:مدیران شركت پشم شیشه ایران در كارگروه كاهش آلودگی هوای شیراز بر اساس برنامه زمان بندی كه خودشان ارائه كردند متعهد شدند تا پایان سال جاری فعالیت كارخانه را در محل فعلی تعطیل و آن را به منطقه ویژه اقتصادی شیراز منتقل كنند كه این مساله در كارگروه كاهش آلودگی هوای شیراز به تصویب رسید.
بنابراین برپایه مصوبه كارگروه كاهش آلودگی هوای شیراز، كارخانه پشم شیشه تا پایان سال جاری باید به منطقه ویژه اقتصادی شیراز منتقل شود و فعالیت خود را در محل فعلی تعطیل كند.
سرپرست اداره كل محیط زیست فارس ادامه داد:براساس بازرسی كه از منطقه ویژه اقتصادی شیراز داشتیم، ساخت كارخانه جدید شركت پشم شیشه پیشرفت خوبی دارد كه امیدواریم مسئولان این كارخانه این بار به وعده خود برای جا به جایی عمل كنند.
مرادی اضافه كرد: در چند سال گذشته پیگیری و بازرسی های محیط زیست از شركت پشم شیشه به صورت مداوم انجام شده و در حال حاضر آلودگی های خطرناك این كارخانه با نصب فیلتر كنترل شده و به حداقل رسیده است.
وی بیان كرد: اگر مدیران شركت پشم شیشه ایران در شیراز به وعده خود مبنی بر انتقال این كارخانه در مهلت تعیین شده اقدام نكنند طبق قوانین شهرداری ها می توان به عنوان كارگاه های مزاحم شهری از ادامه فعالیت این كارخانه جلوگیری كرد.
شركت پشم شیشه كه سازنده عایق های رطوبتی(پشم شیشه) و محصولات موسوم به ایزوگام است سال 1357در محله احمدآباد شیراز فعالیت خود را آغاز كرد.
این محله یكی از پرجمعیت ترین محله های شیراز واقع در پشت باغ جنت است.
ظرفیت اسمی كارخانه ۹هزار تن در سال و ظرفیت واقعی بیش از هشت هزار تن پشم شیشه در سال اعلام شده است.
مصاحبه كننده:محمدامین افشارپور ** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالك زاده
9873 /1876

سرخط اخبار استان‌ها