برگزاري مسابقات دانشجويي سازه هاي ماكاروني در آستارا

آستارا - ايرنا - به مناسبت هفته پژوهش، نخستين مسابقات دانشجويي سازه هاي ماكاروني با هدف انگيزش خلاقيت دانشجويان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد آستارا روز سه شنبه در حاشيه اين مسابقات گفت: اين رقابت ها با همكاري گروه فني مهندسي و باشگاه پژوهشگران جوان اين دانشگاه و با شركت بيش از 100دانشجو در قالب 10 تيم با طراحي 10 سازه ماكاروني برگزار شد.
آزاد خليلي موسوي افزود: در بخش سازه سنگين تيم هاي طراحان سازه آستارا، مقاومت و AC به ترتيب مقام هاي اول تا سوم، در بخش سازه راندمان (بهره وري) تيم هاي AC، سازه آستارا و فراتر از انديشه مقام هاي اول تا سوم، در بخش سازه راندمان دانش آموزي تيم انديشه و در بخش سازه معماري و پل تيم مقاومت، مقام هاي برتر را كسب كردند.
آرش فرج پور رئيس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي واحد آستارا سازه هاي ماكاروني را طرح آموزشي سودمندي براي گروه هاي عمراني، فني و مهندسي ذكر و اضافه كرد : دانشجويان از سازه ماكاروني به دليل ارزان و در دسترس بودن، استفاده مي كنند و در ساخت آن از تجهيزات نرم افزارهاي رايانه اي بهره مي برند.
وي افزود: آشنايي با نحوه ساخت يك سازه در مقياس كوچك و رفع مشكلات آن، ايجاد روحيه همكاري و تعامل و مرور دروس مرتبط مثل مقاومت، تحليل و بارگذاري مصالح از مزاياي اين رقابت هاست.
دانشگاه آزاد اسلامي واحد آستارا در سال 1366 تاسيس شده است و در حدود يكصد رشته مقاطع كارداني، كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري آن، سه هزار دانشجو مشغول تحصيل هستند.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
خبرنگار: يوسف هدايتي**انتشار دهنده: بابايي
7105 / 7124 /6030