۲۱ آذر ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۰۳
کد خبر: 82760655
۰ نفر
آغاز ساخت مجتمع پترو پالایش مسجدسلیمان با حضور جهانگیری

اهواز - ایرنا - عملیات اجرایی احداث مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان روز سه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، در این شهرستان آغاز شد.

به گزارش ایرنا مدیرعامل مجتمع پترو پالایش بختیاری مسجدسلیمان در آیین آغاز عملیات اجرایی این پروژه زیربنایی گفت: این مجتمع با هدف تولید سالانه 2 میلیون تن محصولات استراتژیك پتروشیمیایی در مدت 60 ماه احداث می‌شود.
یوسف داوودی با بیان اینكه برای خرید و نصب تجهیزات این مجتمع سه میلیارد و 572 میلیون دلار درنظر گرفته شده افزود: خوراك مورد نیاز این مجتمع از محل گازهای غنی همراه نفت گازهای فلر و گازهای استحصالی از چاه‌های اطراف مسجدسلیمان به میزان 28 میلیون متر مكعب در روز تامین خواهد شد.
وی گفت: با بهره برداری از این مجتمع پایین دستی پتروشیمی 2 هزار فرصت شغلی ایجاد می شود.
مدیرعامل مجتمع پترو پالایش بختیاری مسجدسلیمان هدف از ساخت این مجتمع صنعتی را تولید محصولات پایین دستی عنوان كرد.
معاون اول رییس جمهوری در آیین كلنگ زنی این مجتمع پتروشیمی از دست اندركاران و سرمایه گذاران آن كه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خام فروشی نقش آفرینی كردند قدردانی كرد.
به گزارش ایرنا شهر نفتی مسجدسیلمان در 130 كیلومتری شمال شرق اهواز واقع شده است. 109 سال پیش نخستین چاه نفتی خاورمیانه در این منطقه به نفت رسید.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، وزیر نیرو و وزیر صنعت، معدن و تجارت در این سفر اسحاق جهانگیری را همراهی می‌كنند.
اسحاق جهانگیری روز گذشته (دوشنبه) به منظور بهره برداری از چند طرح مهم اقتصادی وارد خوزستان شد.
بهره برداری از كارخانه آلومینیوم مسجدسلیمان، آغاز ساخت پروژه پترو پالایش مسجد سلیمان، بهره برداری از پروژه آبرسانی به 111 روستای شهرستان اندیكا، و شركت در نشست اقتصاد مقاومتی خوزستان در اهواز از جمله برنامه های دومین و آخرین روز سفر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری به خوزستان است.
وی در نخستین روز از سفر خود پروژه های فولاد كاوه خرمشهر و فولاد شادگان را به بهره برداری رساند.
این چهارمین سفر معاون اول رییس جمهوری به خوزستان است.
آخرین سفر ' اسحاق جهانگیری ' به خوزستان در فروردین امسال بود.
6065/7164 / 6037
خبرنگاران: محمدرضا بنوره/عاطفه جوادی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی