نماينده مجلس: اصول زمين مانده قانون اساسي نياز به پيگيري رئيس جمهوري دارد

شيراز- ايرنا- نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي گفت: در كنار اجراي حقوق شهروندي، اصول زمين مانده قانون اساسي نياز به پيگيري رئيس جمهوري و مسئولان دارد.

به گزارش ايرنا بهرام پارسايي، عصر دوشنبه در نشستي با عنوان حقوق شهروندي، آزادي مدني و آزادي بيان در دانشكده پزشكي شيراز بيان داشت: قوانين روشن، دقيق و شفافي در زمينه حقوق شهروندي داريم اما متاسفانه در برخي موارد در اجرا عكس قوانين عمل مي شود.
وي، حقوق شهروندي و حفظ كرامت انساني را به لحاظ ديني داراي جايگاه ويژه اي دانست و گفت: ديدگاه ها و اقدامات رئيس جمهوري در مورد حقوق شهروندي اميدواري را در اين زمينه در جامعه افزايش داده هرچند كه مقاومت هايي در اين خصوص وجود دارد.
پارسايي افزود: قوانين خوبي در زمينه رعايت حقوق شهروندي در قالب فصل 19 تا 42 قانون اساسي كشور وجود دارد اما متاسفانه اين قوانين آنگونه كه بايد اجرا نمي شود.
منشور حقوق شهروندي روز بيست و سوم آذرماه سال 95 در قالب 120 ماده از سوي دولت رونمايي شد.
سخنگوي فراكسيون اميد مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: حقوق حاكميت بر ملت در كشور ما مانند ماليات و موارد مشابه آن مو به مو اجرا مي شود ليكن حقوق ملت بر حاكميت بعضا مورد غفلت واقع مي شود.
پارسايي، تشكيل اجتماعات را جزو اصول اصلي قانون اساسي دانست و بيان كرد: سال 95 من را براي نشستي با دانشجويان دانشكده پزشكي شيراز به اين دانشگاه دعوت كردند اما زمان شروع مراسم برخي افراد كه تاريكي و جهل را دوست دارند برق سالن را قطع كردند، البته به كمك دانشجويان و نور شمع آن نشست در نهايت برگزار شد.
اين نماينده مجلس، در بخش ديگري از سخنان خود به موضوع ستاره دار كردن دانشجويان اشاره كرد و گفت: انتظار ما از دولت دوازدهم اين است كه يك بار براي هميشه بحث ستاره دار كردن دانشجويان تمام شود زيرا بر اين باوريم كه بار احزاب نبايد تنها بر دوش دانشجويان باشد و فقط دانشجو هزينه سياسي آن را پرداخت كند.
9873 /6118 /2027
خبرنگار: محمد امين افشارپور ** انتشار دهنده: پرويندخت پاردسويي شيرازي