سه امتياز براي بارسلونا/ 525 گل مسي با پيراهن كاتالان ها

تهران - ايرنا - تيم فوتبال بارسلونا در ديدار حساس مقابل ويارئال در حالي به پيروزي 2 بر صفر رسيد كه «ليونل مسي» تعداد گل هاي خود با پيراهن كاتالان ها را به عدد 525 رساند.

به گزارش بامداد دوشنبه ايرنا، در ادامه هفته پانزدهم ليگ باشگاه هاي اسپانيا، تيم صدرنشين بارسلونا به ميهماني تيم سخت كوش ويارئال رفت و در نهايت به پيروزي دو بر صفر رسيد.
بارسلونا كه دو ديدار قبلي خود را با تساوي مقابل والنسيا و سلتاويگو به پايان رسانده بود، براي حفظ فاصله اش با ديگر تيم هاي مدعي نياز مبرمي به كسب پيروزي داشت، اما در نيمه نخست در گلزني موفق نبود.
در نيمه دوم شرايط تغيير كرد و در دقيقه 60 «رابا» بازيكن جوان و دونده ويارئال با كارت قرمز داور از زمين بازي اخراج شد تا كار ميزبان در ادامه سخت شود.
در دقيقه 72 «لوئيس سوارز» پس از همكاري با «پاكو آلكاسر» كه تنها لحظاتي از حضورش در ميدان مي گذشت، موفق به گلزني شد.
در دقيقه 83 نوبت به «ليونل مسي» ستاره آرژانتيني رسيد تا دومين گل تيمش را به ثمر رساند.اين چهاردهمين گل مسي در فصل جاري لاليگا بود.
همچنين «ليونل مسي» توانست تعداد گل هاي خود با پيراهن بارسلونا را در تمامي مسابقات به عدد جاودانه 525 برساند.
در طول تاريخ تنها «گرد مولر» مهاجم نامدار سال هاي دور تيم ملي آلمان توانست با پيراهن بايرن مونيخ 525 گل به ثمر برساند كه مسي با او برابري كرد و اكنون ستاره آرژانتيني تنها يك گل ديگر با يك ركورد بزرگ ديگر فاصله دارد.
در نهايت اين ديدار با برتري 2 بر صفر كاتالان ها به پايان رسيد تا شاگردان «ارنستو والورده» با كسب دورادهمين پيروزي فصل خود با 39 امتياز به صدرنشيني ادامه داده و همچنان مدعي اول قهرماني در فصل جاري لاليگا باشند و ويارئال نيز 21 امتيازي باقي ماند.
در حال حاضر تيم هاي والنسيا با 34، اتلتيكومادريد با 33 و رئال مادريد با 31 امتياز در رتبه هاي دوم تا چهارم جدول رده بندي قرار دارند.
براي آگاهي از آخرين اخبار ورزش ايران و جهان با كانال ورزشي ايرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شويد.
شبد**ورزشي**3783**1010
خبرنگار: امير ميرزاييان**انتشار:حسن معظمي

سرخط اخبار ورزش