خسارت 86 میلیارد ریالی به محصولات  كشاورزی در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - مدیر صندوق بیمه محصولات كشاورزی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای مهر سال گذشته تاكنون به محصولات باغی و زراعی و بخش دام و طیور بیمه گذاران این استان بیش از 86 میلیارد ریال خسارت وارد شده است.

جواد غنچه روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان 19 میلیارد ریال به دام سبك، 938 میلیون ریال به بخش طیور، 57 میلیارد ریال به محصولات دامی و 9 میلیارد ریال به محصولات زراعی استان خسارت وارد شده است.
وی بیان كرد: این خسارت ها به 26 هزار و 500 بیمه گذار بخش كشاورزی، دام و طیور استان وارد شده است.
مدیر صندوق بیمه محصولات كشاورزی خراسان جنوبی همچنین گفت: طی هفته گذشته 632 میلیون و 976 هزار ریال غرامت كلزاكاران استان پرداخت شد.
وی افزود: این میزان غرامت به 209 كشاورز كلزاركار استان كه محصولشان بر اثر سرما در آذرماه سال گذشته خسارت دید، پرداخت شد.
غنچه با بیان اینكه بیمه محصولات باغی و زراعی استان از مهر امسال آغاز شده و تا پایان آذرماه ادامه دارد بیان كرد: بیمه دام و طیور در طول سال اجرا می شود.
وی تصریح كرد: تنها محل جبران خسارت های حوادث طبیعی و غیرمترقبه به محصولات كشاورزی، استفاده از مزایای بیمه ای است بنابراین از كشاورزان درخواست می شود نسبت به بیمه محصولات خود اقدام كنند.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
كانال تلگرام: irnabirjand@
*7556*3028*خبرنگار- حكیمه مصطفایی*انتشار- رسول محمدحسنی