۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۵۳
کد خبر: 82758308
T T
۰ نفر
نماینده حماس در تهران:اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریكا حمایت آشكار از رژیم صهیونیستی است

تهران - ایرنا - نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در تهران اقدام رییس جمهوری آمریكا در انتقال سفارت این كشور در فلسطین اشغالی را حمایت و جانبداری آشكار از رژیم صهیونیستی دانست و گفت: ترامپ با بحران داخلی مواجه است و این اقدام از جمله وعده هایی است كه وی در جریان انتخابات داده بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، خالد قدومی روز یكشنبه در نشست تخصصی بررسی ابعاد پایتختی قدس برای رژیم صهیونیستی از سوی رییس جمهوری آمریكا افزود: مراكز قدرت در آمریكا به این اجماع رسیدند كه باید شخص ترامپ این اقدام را انجام دهد و رویكرد كلی آنها پایان مسئله فلسطین به عنوان كشوری مستقل است.
وی با یادآوری این كه به دنبال عادی كردن اشغال سرزمین های فلسطینی هستند، اظهارداشت: امروز شاهد مرحله نوینی در راس نظام حاكم بر آمریكا هستیم كه می خواهد سلطه خود را برجهان بیشتر كند و در این مرحله جدید رویارویی و تقابل اصل مهمی است كه نشان می دهد موضوع همزیستی پایان یافته و می خواهند با جهان اسلام مرحله جدیدی از تقابل شروع شود.
نماینده جنبش حماس در تهران شخصیت ترامپ را خصمانه دانست و ادامه داد: وضعیت كنونی تنفر جدیدی را در جهان اسلام علیه وی بوجود آورده و متاسفانه این اقدام تهدیدی بالقوه برای امنیت جهانی محسوب می شود كه فقط مخصوص فلسطینی ها نیست و حتی اروپا را نیز به چالش كشیده به شكلی كه پس از انتخاب ترامپ كشورهای اروپایی به سرعت نشستی را برای بررسی این موضوع برگزار كردند.
قدومی با تاكید بر این كه فلسطینیان هرگز مصوبه ترامپ را به رسمیت نمی شناسند و با آن مخالف هستند، یادآور شد: این اقدام ترامپ رژیم صهونیستی را برای دست زدن به جنایات جدید جریح كرده و باوجود انزوایی كه دولت آمریكا و استكبار جهانی در آن به سر می برد، شاهدیم كه شهرك های صهونیست وارد مسجد الاقصی می شوند و نتانیاهو نیز با احداث 1400 واحد مسكونی جدید در بیت المقدس موافقت می كند.
وی با انتقاد از كشورهایی كه وفاداری خود را به آمریكا ابراز می داشتند، تصریح كرد: آنها فهمیدند كه نزدیكی با آمریكا هیچ خیری برای آنان ندارد زیرا اقدام ترامپ پیام منفی برای فلسطینیان ارسال كرد كه دولت آمریكا آشكارا از رژیم صهونیستی دفاع می كند.
نماینده جنبش حماس در تهران با بیان این كه موضع جبهه مقاومت در برابر سازش مشخص است، اظهار داشت: این فرآیند حوادث نشان داد آنهایی كه در گروه سازش هستند مذاكرات عبثی داشتند و در واقع حق مسلم فلسطینیان را ضایع می كنند و مخالف عقل و منطق حركت كرده اند.
وی به برشماری اقداماتی كه می تواند در برابر به رسمیت شناختن قدس انجام داد، پرداخت و گفت: مردم فلسطین باید به خیابان ها بیایند و در عین حال باید به وحدت و یكپارچگی برسنذ و با این وحدت بتوانیم رو در روی رژیم صهیونیستی قرار بگیریم.
نماینده حماس در تهران ادامه داد: روز گذشته نشست 6 ساعته ای بین حماس و فتح برگزار شد و در این نشست قرار بر این شد كه انتفاضه را فعال تر كنیم و امیدواریم این نشست ها باعث یكپارچگی برای ایستادگی در برابر رژیم صهیونیستی باشد.
قدومی همچنین بر تحركات و سیاسی و دیپلماتیك تاكید كرد و افزود: تماس هایی را با سران كشورهای عربی و دوست و همچنین مجامع بین المللی داشتیم تا بتوانیم آنها را نیز متقاعد برای مخالفت با اقدام ترامپ كنیم.
وی وظیفه امت اسلامی را مقاومت و اعتراض در برابر رژیم صهیونیستی دانست و تصریح كرد باید دولت آمریكا را مجبور كنیم تا با خواسته های ما همسو شود اما باید این اقدامات و همچنین اقداماتی كه برخی كشورهای اسلامی برای فراخوانی سفرای آمریكا و توضیح آن ها درباره اقدام ترامپ انجام دادند را افزایش داد.
وی گفت: وظیفه دولت اسلامی این است كه خنجری كه از پشت بر كمر مردم فلسطین فرود آمده است را بیرون آورند و مناسبات خود را با رژیم صهیونیستی قطع كنند.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری آمریكا روز چهارشنبه با امضای حكمی اجازه انتقال سفارت این كشور از تل آویو به بیت المقدس را صادر كرد.
سیام**9314**9103**
خبرنگار: حمید شهریاری**انتشار:مهرنوش خانزائی
۰ نفر