راهپیمایی ایرانیان در محكومیت طرح شیطانی ترامپ در بیت المقدس

استانها -ایرنا - در پـی اعـلام تـصمیـم شیطانی ترامپ به منظور انتقال سفارت آمریكا از تل آویو به بیت المقدس مردم شـــریـف و اسـتكبارســتیـز ایــران اســلامی پس از اقامه نمازجمعه در بیش از 1000 شهرستان و شـهر و بخش در سـراسـركشـور در راهیپمایی عظیم خشــم،نـفـرت و انـزجـار خـود را از آمریـكای مســتـكبر و جنـایتـكار و رژیم سـفاك صـهیـونیـســتـی نشان داده و با فـریـاد ' مرگ بر امـریكـا' و 'مرگ بر اسـرائیل' این اقدام دیوانه‌وار و ابلهانه را محكوم كردند.

به گزارش ایرنا امروز جـمعه، یـكپارچـه سراسر ایران اسلامی، روز اعلام و فریاد نفرت و انزجار و خشم انقلابی ملت بزرگ و ضد استكباری ایران علیه آمریكای جنایت‌پیشه و رژیم تروریست‌پرور صهیونیستی بود و همه یك صدا و همگام و همراه با مردم مظلوم و ستمدیدۀ فلسطین اقدام سخیف ترامپ را محكوم كردند.
مردم سراسر كشور در این راهپیمایی اذعان كردند فلسـطین بســیار بزرگتـر از آن است كه ترامپ بتواند با این تصمیم خود تاریخ آن را تغییر دهد و قدس تا ابد پایتخت فلسطین و محور اصلی وحدت و توجه و قبلۀ اول امت بزرگ اسلامی باقی خواهد ماند و به رسمیت‌شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم سفاك، اشغالگر و تروریست پرور صهیونیستی به هیچ وجه اعتبار نخواهد داشت.
تظاهركنندگان همچنین تصمیم آمریكا درباره انتقال سفارتش به قدس را اقدامی خصمانه دانستند و معتقدند این تصمیم با هماهنگی برخی نظام های عربی صورت گرفته است.
آنان اظهارداشتند: آمریكا با این اقدام بار دیگر دشمنی خود را نسبت به اسلام و مسلمانان و تعرض به مقدسات، سرزمین و حقوق آنان ثابت و نشان داد كه قوانین بین المللی و انسانی را به رسمت نمی شناسد.
راهپیمایان ضمن محكوم كردن سخنان ترامپ درباره انتقال سفارت اسرائیل غاصب از تل آویو به بیت المقدس، خاطرنشان كردند: این تلاش نشانه این است كه دولت آمریكا و رژیم غاصب صهیونیستی به پایان خط رسیده اند و از تمامی تلاش ها برای دور زدن فلسطین مأیوس شده اند به همین دلیل دست به چنین اقدامی زدند ولی باید دشمنان بدانند هیچ وقت نمی توانند آتش خشم فلسطینیان را خاموش كنند.

** سمنان
نمازگزاران شهرستان های مختلف استان سمنان بعد از اقامه نمازجمعه امروز با برگزاری راهپیمایی از مصلی تا خیابان های اطراف شهر خود، اقدام رییس جمهوری امریكا در اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اسراییل را محكوم كردند.
به گزارش ایرنا ، در مركز استان در شهرستان سمنان ، نمازگزاران بعد از اقامه نماز در اعتراض به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر اسراییل از مسجد امام تا چهار راه مازندران این شهر راهپیمایی كردند.

** سیستان و بلوچستان (زاهدان)
مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان همگام با ملت ایران امروز بعد از اقامه نمازجمعه با حضور در خیابان ها شعار حمایت از فلسطین، مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل سردادند.
به گزارش ایرنا مردم ولایتمدار و ظلم ستیز سیستان و بلوچستان همراه با ملت ایران بعد از اقامه نمازجمعه در محكومیت توطئه اخیر شیطان بزرگ علیه قدس شریف و جهان اسلام راهپیمایی كردند.

** خراسان جنوبی (بیرجند)
نماز گزاران بیرجند پس از آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در راهپیمایی ضد امریكایی و ضد صهیونیستی توطئه رئیس جمهوری آمریكا علیه جهان اسلام در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل غاصب را محكوم كردند.
در این راهپیمایی نمازگزاران با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل مسیر میعادگاه نماز جمعه تا بلوار صنعت و بیرجند را پیمودند و حركت جاهلانه ترامپ كه نه تنها خشم مسلمانان را برانگیخت بلكه اعتراض و انزجار آزادیخواهان سرتاسر جهان علیه آمریكای جنایتكار را به دنبال داشت،محكوم كردند.

** كهكیلویه وبویراحمد(یاسوج)
نمازگزاران یاسوجی پس از اقامه نماز پرصلابت جمعه همزمان با سراسركشور با برپایی راهپیمایی، سخنان نابخردانه، سخیف ودور از منطق دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی را به شدت محكوم كردند.
به گزارش ایرنا، شركت كنندگان در این راهپیمایی باشكوه با در دست داشتن تمثال هایی از حضرت امام خمینی (ره)، رهبر فرزانه انقلاب و شهدا با محكومیت مواضع خصمانه دولت و رییس جمهوری ایالات متحده علیه مسلمانان بر حمایت قاطع خود از قدس شریف و ملت مظلوم فلسطین تاكید كردند.

** البرز(كرج)
مردم استان البرز در شهرستان های مختلف این استان پس از اقامه نماز جمعه با حضور در راهپیمایی گسترده ضد آمریكایی و صهیونیستی خشم و انزجار خود را از تصمیم رییس جمهوری مستكبر آمریكا برای انتقال سفارت این كشور از تل آویو به بیت المقدس اعلام كرده و آن را محكوم كردند.

** گیلان (رشت)
نمازگزاران گیلانی پس از اقامه نماز پرصلابت جمعه این هفته، همزمان با سراسر كشور، با برپایی راهپیمایی، اقدام نابخردانه دولت آمریكا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی را محكوم كردند.
به گزارش ایرنا، شركت كنندگان در این راهپیمایی باشكوه با در دست داشتن تمثال هایی از حضرت امام خمینی (ره)، رهبر فرزانه انقلاب و شهدا با محكومیت مواضع خصمانه دولت و رئیس جمهوری آمریكا علیه مسلمانان، بر حمایت قاطع خود از قدس شریف و ملت مظلوم فلسطین تاكید كردند.

** كرمان
نماز گزارن كرمانی امروز پس از اقامه نماز جمعه از مصلای شهر كرمان تا میدان شورا علیه موضع خصمانه رئیس جمهوری آمریكا پیرامون انتخاب قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی با شعارهای مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل نهایت انزجار خود را از این عمل اعلام كردند.
همچنین این راهپیمایی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار كرمان، جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم در كرمان برگزار شد.

** سنندج
به گزارش ایرنا، نمازگزاران سنندجی پس از اقامه نماز جمعه از مقابل مسجد جامع به سمت میدان انقلاب راهپیمایی كرده و با تجمع در این محل قطعنامه سراسری در محكومیت اقدام اخیر رئیس جمهور آمریكا قرائت شد و با تكبیر راهپیمایان مورد تایید قرار گرفت.
مردم سنندج در این مراسم با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل، اقدام رئیس جمهوری آمریكا در به رسمیت شناخت قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و تلاش برای انتقال سفارت این كشور به بیت المقدس را محكوم كردند.

** خراسان رضوی (مشهد)
نمازگزاران جمعه مشهد بعد از برپایی این آیین عبادی سیاسی، با برگزاری راهپیمایی و صدور یك قطعنامه، انتقال سفارت آمریكا از تل آویو به بیت المقدس و اعلام آن به عنوان پایتخت رژیم جنایتكار صهیونیستی را محكوم كردند.
به گزارش ایرنا، راهپیمایان بعد از نماز جمعه از باب الجواد(ع) حرم مطهر رضوی به سمت چهارراه شهدا حركت كرده و با سردادن شعارهای 'مرگ بر آمریكا، مرگ بر اسرائیل، لا اله الاالله اسرائیل عدو الله، می جنگیم می میریم قدس را پس می گیریم و حزب الله بیدار است از اسرائیل بیزار است' از این اقدام پلید دولت آمریكا ابراز انزجار كردند.

** كرمانشاه
مردم كرمانشاه در محكومیت اظهارات اخیر ترامپ و تعیین بیت المقدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی راهپیمایی كردند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، تظاهرات كرمانشاهیان امروز پس از اقامه نماز جمعه همزمان با سراسر كشور برگزار شد.
این راهپیمایی علیه اقدام اخیر ترامپ و دولت آمریكا در انتخاب شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیست انجام شد.
در این راهپیمایی بازاریان و اقشار مختلف مردم متدین و انقلابی كرمانشاه به همراه مسئولان استانی حضور داشتند.

**قزوین
نمازگزاران در استان قزوین بعد از نماز جمعه با شركت در راهپیمایی، خشم و انزجار خود از تصمیم رئیس جمهوری آمریكا به نمایش گذاشتند.

**یزد
مردم 30 شهر و روستای پرجمعیت این استان امروز پس از اقامه نماز عبادی - سیاسی جمعه با حضور گسترده خود و در صفوفی منظم در راهپیمایی ضد آمریكایی - ضد صهیونیستی شركت كردند.
راهپیمایان در حالیكه پارچه نوشته هایی در محكومیت و مخالفت با اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریكا مبنی بر اعلام قدس شریف به پایتختی رژیم صهیونستی در دست داشتند با شعارهای مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل خشم و نفرت خود را نسبت به استكبار جهانی اعلام كردند.

**همدان
مردم همدان در محكومیت اقدام رئیس جمهوری آمریكا و با حمایت از فلسطین و آرمان قدس شریف با مشت های گره كرده، شعار 'الله اكبر'، 'مرگ بر امریكا' و 'مرگ بر اسرائیل' سر دادند و خواهان نابودی استكبار جهانی و ریشه كن شدن رژیم اشغالگر صهیونیست در منطقه شدند.

**چهارمحال و بختیاری(شهركرد)
نمازگزاران شهركردی پس از اقامه نماز جمعه، اقدام اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا به منظور انتقال سفارتخانه این كشور از تل آویو به قدس را در تظاهرات ضد آمریكایی - صهیونیستی محكوم كردند.

**لرستان (خرم آباد)
مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه لرستان با برپایی راهپیمایی و سردادن شعارهای مرگ برآمریكا و مرگ بر اسراییل ، دست خدا برسرماست ، خامنه ای رهبر ماست ، خشم ، نفرت و انزجار خود را بر علیه آمریكا و رژیم صهیونیستی و اقدام سخیف ترامپ و سیاست های استكبار به سركردگی آمریكا نشان دادند.

**اصفهان
نمازگزاران و اقشار مختلف مردم اصفهان و شهرهای مختلف این استان بعد نماز عبادی سیاسی جمعه در محكومیت تـصمیـم شیطانی ترامپ به منظور انتقال سفارت آمریكا از تل آویوبه بیت المقدس دست به راهپیمایی زدند و خواستار خیزش جامعه جهانی بویژه كشورهای اسلامی علیه این اقدام نابخردانه شدند .
**خوزستان
مردم هوشیار و همیشه در صحنه خوزستان با برگزاری راهپیمایی ، اقدام اخیر رییس جمهوری امریكا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محكوم كردند .
راهپیمایان خواهان اقدام منسجم و هماهنگ جهان اسلام درقبال این توطئه صهیونیستی شده و بر هویت اسلامی بیت المقدس تاكید كردند.
**گلستان
نمازگزاران گرگانی در مخالفت و محكومیت تصمیم ترامپ رییس جمهوری آمریكا در انتقال سفارتخانه این كشور از تل آویو به قدس راهپیمایی ضد آمریكایی - ضد صهیونیستی برگزار ردند.

رییس جمهوری آمریكا عصر چهارشنبه در یك نطق تلویزیونی اعلام كرد «واشنگتن اورشلیم (بیت المقدس) را به عنوان پایتخت اسراییل به رسمیت می شناسد و سفارت آمریكا را از تل آویو به آن شهر منتقل می كند».
به دنبال این تصمیم درگیری ها در سرزمین اشغالی شدت گرفته است.
كنگره آمریكا در 23 اكتبر 1995 این طرح را تصویب كرده بود اما دولت های مختلف آمریكا از آن زمان تاكنون از اجرای این مصوبه كنگره امتناع كرده بودند.
قدس شرقی از نظر قطعنامه های سازمان ملل اراضی اشغال شده محسوب می گردد، اقدام آمریكا در به رسمیت شناختن این شهر بعنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشكار قطعنامه های بین المللی است.
شورای امنیت سازمان ملل در دسامبر سال میلادی گذشته قطعنامه ای تصویب و تاكید كرد كه «هیچ تغییری در مرزهای قبل از چهارم ژوئن 1967 از جمله در رابطه با بیت المقدس به رسمیت شناخته نخواهد شد، مگر اینكه طرف ها در مذاكرات بر سر آن به توافق برسند.»
1352/
تنظیم وانتشاردهنده: نوشین مطلبی خواه