ساخت پنج طرح و افتتاح 2 طرح عمرانی در شهرستان اردكان آغاز شد

یزد - ایرنا - همزمان با سالروز میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق(ع) موسس فقه جعفری و ششمین امام شیعیان ، در مراسمی روز چهارشنبه كار ساخت پنج طرح عمرانی و نیز بهره برداری از 2 طرح در شهرستان اردكان واقع در شمال استان یزد آغاز شد .

در مراسم یادشده محمود زمانی قمی استاندار یزد ، محمد رضا تابش نماینده مردم اردكان در مجلس شورای اسلامی ، هادی مقیمی فرماندار ، تعدادی از مسئولان محلی و نیز خیرین شهرستان حضور داشتند .
طرح های بهره برداری شده شامل سالن چند منظوره مرحومان عباس و فاطمه وراثی با 50 متر مربع زیربنا و با صرف سه میلیارد و 500میلیون ریال هزینه ساخته شد و نیز میدان حضرت ابوالفضل(ع) كه با 600 میلیون ریال هزینه احداث شده است.
همچنین عملیات اجرایی سالن نمازخانه مدرسه مریم در زمینی به مساحت 250 متر مربع در 2طبقه و با هزینه ای افزون بر سه میلیارد ریال ، میدان امام رضا (ع) و بوستان مزرعه سیف با هزینه ای بیش از چهار میلیارد ریال و 2طرح معابر فاز 2 مسكن مهر و خیابان ورودی آن با هزینه ای افزون بر پنج میلیارد ریال شروع شد.
همچنین عملیات اجرایی بیمارستان 160 تختخوابی شادروان مسعود فرزان در زمینی به مساحت 22 هزار متر مربع و در پنج طبقه شروع شد، این بیمارستان از لحاظ كیفی و كمی از جمله واحدهای مجهز درمانی است كه به ازای هر تخت بیمارستانی حدود 10 میلیارد ریال هزینه برآور شد.
به گزارش ایرنا، نماینده مردم اردكان در مجلس شورای اسلامی در مراسم یادشده با اشاره به مشكلات اقتصادی و نظام بودجه ریزی در كشور گفت: در پیش بینی و عملیاتی كردن پروژه های عمران شهری باید برنامه ریزی لازم با توجه به نیازهای شهری و جامعه هدف باشد.
محمدرضا تابش اظهار كرد: همه محلات شهر باید از پروژه های عمرانی سهمی داشته باشند تا امكانات عادلانه در سطح شهر توزیع شود.
وی با تاكید بر تكمیل فعالیت عمرانی طرح های نیمه تمام قبل از افتتاح افزود: كیفیت طرح ها نباید فدای سرعت كار شود.
فرماندار اردكان نیز با بیان اینكه بر حسب وظیفه ، از همت بالای خیرین و دلسوزان مردم تشكر می كنم، تصریح كرد : وجود افراد خیر منشا خیر و بركت برای شهرستان اردكان است .
هادی مقیمی از خیرین دعوت كرد كه به ساخت طرح های آموزشی، فرهنگی ، هنری و ورزشی اهتمام داشته باشند تا زمینه رشد نوجوانان و جوانان منطقه بیشتر مهیا شود.
امام جمعه اردكان هم با تبریك میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) و تشكر از اقدام نیكو و ارزنده خیرین افزود : اسلام ، دین حسن خلق است و توصیه به تواضع و مكارم اخلاقی دارد .
حجت الاسلام سید اسماعیل شاكر اضافه كرد: زیبایی ظاهری ارزشی ندارد مهم زیبایی اخلاق است.
همچنین رئیس آموزش و پرورش اردكان با بیان اینكه خیرین دست به دست هم دهند،مشكلات این نهاد را در تامین فضای آموزشی رفع كنند، اظهار كرد : خیرین بر حسب نیاز جامعه امروزی و كمك به دولت و آموزش پرورش در امر مدرسه سازی و تحصیل كمك كرده و می كنند.
محمد اشرفیان ادامه داد : با این كار مسئولان دلگرم می شوند و كارهای بیشتری انجام می شود.
وی با بیان اینكه جمعیت دانش آموزان شهرستان اردكان رو به رشد است و این مساله باعث شد كه نیازهای این نهاد بیش از پیش بیشتر شود ، تصریح كرد : اولویت آموزش و پرورش تخریب و بازسازی مدارس فرسوده است كه در این زمینه خیرین به آموزش و پرورش كمك های خوبی كرده اند.
اردكان 98 هزار نفر جمعیت دارد و مركز آن در 60 كیلومتری شمال شهر یزد واقع است.
7544/ 2047 خبرنگار: مژگان دشتی** انتشار: عباسقلی اشكورجیری