شمخانی: مسئولیت ناامنی ناشی از تصمیم درباره شهر قدس برعهده رژیم صهیونیستی و آمریكاست

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی امنیت ملی اعلام كرد: با توجه به تبعات امنیتی و سیاسی هرگونه تصمیم در مورد شهر قدس، مسئولیت بی ثباتی و ناامنی حاصل از این گونه اقدامات نابخردانه مستقیماً بر عهده رژیم صهیونیستی و آمریكا خواهد بود.

به گزارش ایرنا از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، علی شمخانی روز چهارشنبه در واكنش به تصمیمات آمریكا در مورد شهر قدس، نسبت به هرگونه اقدام تنش زا علیه منافع جهان اسلام هشدار داد.
وی گفت: كشورهای اسلامی به صورت متحد و یكصدا این توطئه را كه نقض حقوق مردم مظلوم فلسطین و تداوم مسیراشغالگری رژیم صهیونیستی است، محكوم می كنند و قاطعانه با بهره گیری از مجموعه ظرفیت های سیاسی خود، مقابل آن خواهند ایستاد.
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینكه قدس شریف، بخش لاینفك فلسطین است، خاطرنشان كرد: هر نوع تصمیم گیری در مورد آینده این سرزمین در صلاحیت ساكنان اصیل و غیر مهاجر آن است و هیچ كشوری نمی تواند با نادیده گرفتن حقوق مسلم مردم فلسطین برای این كشور اسلامی تصمیم گیری كند.
شمخانی اقدامات ترامپ و هیات حاكمه بحران ساز آمریكا را تسریع كننده فروپاشی رژیم غاصب صهیونیستی عنوان كرد و افزود: قدس شریف پایتخت كشور اسلامی فلسطین است و دولت آمریكا نمی تواند با بحران سازی در مورد این شهر مقدس، افكارعمومی جهانی را از شكست های حقارت بار در منطقه بویژه شكست تروریست های تكفیری مورد حمایت خود در سوریه و عراق منحرف كند.
به گزارش ایرنا، با وجود مخالفت های گسترده جهانی و منطقه ای، رئیس جمهوری آمریكا قرار است امروز (چهارشنبه) تصمیم خود را برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و شروع روند انتقال سفارت این كشور از تل آویو به قدس را كه كنگره آمریكا در 23 اكتبر 1995 اتخاذ كرده است، اعلام كند.
دولت های مختلف آمریكا از آن زمان تاكنون از اجرای این مصوبه كنگره امتناع كرده اند اما ترامپ براساس وعده هایش در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریكا قصد دارد این مصوبه را اجرا كند.
كاخ سفید تاكنون اجرای این مصوبه را هر شش ماه یكبار به تاخیر انداخته است.
سیام**9103**2025
خبرنگار: حمید شهریاری*ناشر:لیلا جودی