رونمایی از سامانه كیف پول هوشمند در مشهد

مشهد- ایرنا- سامانه كیف پول الكترونیك (پرداخت هزینه خدمات حمل و نقل شهرداری با موبایل) روز چهارشنبه همزمان با سالروز میلاد نبی مكرم اسلام (ص) و حضرت امام جعفرصادق (ع) با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مشهد رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در این مراسم گفت: پروژه كیف پول الكترونیكی مطابق با آخرین فناوری ‌های روز به منظور سهولت دسترسی شهروندان و استفاده از خدمات الكترونیك طراحی شده است.
شهریار آل شیخ افزود: در اجرای این طرح شهروندان باید با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی ایرانسل نسبت به تعویض سیم كارت ‌های خود اقدام و نرم ‌افزار كیف پول الكترونیكی را بر روی گوشی هوشمند خود نصب كنند.
وی اظهار كرد: در این طرح كاربر می تواند با اتصال به اینترنت، به صورت آنلاین شارژ كیف پول الكترونیكی همراه خود را انجام دهد و در مرحله بعد به راحتی و به صورت آفلاین با استفاده از نرم ‌افزار مزبور پرداخت خرد را در اتوبوس، قطار شهری و برخی دستگاه ‌های كارت خوان فروشگاهی انجام دهد.
وی گفت: با میسر شدن پرداخت بهای خدمات توسط موبایل، كارت شهروندی حذف نمی‌ شود بلكه پروژه كیف پول الكترونیكی نرم ‌افزاری كاربردی است كه با امنیت بیشتر می‌ تواند دغدغه خاطر برخی شهروندان را برای انجام تراكنش ‌های خرد برطرف كند.
آل شیخ افزود: با اجرای این طرح ضمن تسهیل دسترسی شهروندان به خدمات پرداخت خرد و دسترسی آسان به شارژ كیف پول همراه، نیاز به خرید و نگهداری من ‌كارت نخواهد بود.
وی با بیان اینكه تاكنون 6 میلیون كارت الكترونیك (شهروند كارت) برای پرداخت بهای خدمات قطار شهری و شركت اتوبوسرانی در مشهد صادر شده است، اظهار كرد: با رونمایی از كیف پول هوشمند صدور من كارت و شهروند كارت محدود می شود.
وی گفت: تلاش می شود تا پایان امسال 60 درصد مراجعات شهروندان به شهرداری از طریق سیستم الكترونیكی انجام شود تا امكان رصد از طرف شهروندان فراهم گردد.
بهای خدمات شركت اتوبوسرانی و قطارشهری در مشهد از طریق كارت شهروندی و بهای تاكسی به صورت نقدی پرداخت می شد كه با رونمایی از كیف پول همراه الكترونیك به عنوان اولین گام در راستای شهر هوشمند و الكترونیك، امكان پرداختهای مزبور در بستر وب و تلفن همراه فراهم شد.
خبرنگار: ندا جواهرفر ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7505 / 6053

سرخط اخبار استان‌ها