مطهری :جنبش دانشجویی دیده بان جامعه است

اردبیل - ایرنا- نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جبش دانشجویی بعنوان دیده بان جامعه نقش و رسالت ویژه ای برعهده دارد وبه همراه نخبگان ،روحانیت و اندیشمندان باید قدرت را مورد نقد قرار دهد.

علی مطهری روز سه شنبه بمناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی افزود: قدرت باید نقد شود در غیر این صورت فساد ایجاد می شود ، قدرتها و حكومت ها نیازمند نقد هستند.
وی بیان كرد: هر قدرتی كه با نقد مخالفت كند باطل است، امیرالمومنین(ع) در اداره حكومت با مردم مشورت می كرد تا مردم هم در جریان امور قرار گیرند و نقد آنها را نیز می شنید.
وی تاكید كرد كه دانشجو باید نقاد بودن این است كه در نقد باید تسلط بر موضوع داشت،در نقد علاوه بر داشتن اطلاعات كافی باید انصاف نیز رعایت شود.
مطهری اضافه كرد: كینه و انتقام گیری در نقد جایگاهی ندارد ضمن اینكه در آن نباید تملق ، چاپلوسی و تخریب نیز وجود داشته باشد.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط و اوضاع جهانی افزود: وحدت ملی در كشور از ضروریات است ، اگر گروههای سیاسی با هم وحدت داشته باشند هیچ خللی به كشور وارد نمی شود.
مطهری با بیان اینكه بهترین الگوی ما برای وحدت اسلامی حضرت علی (ع)است اظهار كرد: درباره وحدت اسلامی در دنیا خلا هایی وجود دارد و علمای اسلامی باید ریشه این اختلافات را بخشكانند
وی تاكید كرد: آمریكا ،اسراییل و عربستان بدنبال به زانو در آوردن ایران هستند و وحدت عامل مهم در شكست توطئه های دشمنان است.
مطهری همچنین به موضوع آزادی اشاره كرد و بیان كرد: آزادی با اسلام هیچ منافاتی ندارد، اسلام بر آزادی اجتماعی تاكید كرده و امیر المومنین هم فرموده بنده دیگری نباش كه خداوند تورا آزاد آفریده است.
وی تاكید كرد كه اسلام با دموكراسی منافاتی ندارد، دموكراسی درمتن اسلام وجود دارد و برگرفته از غرب نیست و باید در این باره از
سیره ائمه اطهار درس بگیریم.
16 آذر بمناسبت شهادت سه تن از دانشجویان دانشكده فنی دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیكسون معاون رئیس جمهوری آمریكا به ایران در سال 1332 پس از پیروزی انقلاب اسلامی بعنوان روز دانشجو نامگذاری شد. خبرنگار: یعقوب شاددل** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده
6016/7110