برای بنیاد بین المللی مادر نقشه راه یكصد ساله تعریف شده است

كرمان - ایرنا - بنیانگذار و مدیرعامل بنیاد بین المللی مادر گفت: برای حركت فرهنگی این نقشه راه و برنامه پنج ساله، 10 ساله، 25، 50 و 100 ساله تعریف شده است .

غلامرضا محمدی روز سه شنبه در حاشیه همایش بنیاد بین المللی مادر در كرمان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت : پایه و اساس بنیاد مادر از این فرمایش حضرت محمد (ص) مبنی بر 'بهشت زیر پای مادر است' آغاز شد.
وی با بیان اینكه مادر شاهكار راه خلقت و چراغ راه آینده است تصریح كرد: این بنیاد از استان فارس شهرستان شیراز آغاز شد و بعد از آن در سراسر كشور و اكنون در بیش از یكصد كشور جهان ثبت شده است.
محمدی اظهار كرد: امیدوارم روزی برسد كه همه مردم به نقش و جایگاه مادر پی ببرند.
وی كانون هر جامعه را خانواده و قلب هر خانواده را مادر دانست و افزود: اگر كانون خانواده متعالی شود خانواده نیز متعالی و جهان بر وفق مراد می شود.
رئیس بنیاد بین المللی مادر بیان كرد: این بنیاد به لحاظ معنوی و عرفانی مورد استقبال شایانی قرار گرفته و سعی كرده ایم در قلب توده مردم تاثیر بگذاریم.
وی ادامه داد: این بنیاد از نظر آكادمیك با دانشگاه ها ارتباط دارد و این مهم به لحاظ علمی در حال بررسی است.
وی با اشاره به اینكه نخستین كنفرانس جایگاه و نقش مادر سال گذشته در شیراز برگزار شد، افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده دومین كنفرانس نیز امسال 16 و 17 اسفند در دانشگاه تهران، سومین كنفرانس در دانشگاه مشهد، سال 98 در دانشگاه شهید بهشتی، سال 99 در اصفهان و سال یكهزار و 400 در دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.
محمدی گفت: هدف ما در بنیاد بین المللی مادر تبیین جایگاه و نقش مادر و معرفی وظیفه مادر در قبال فرزندان و جامعه و وظیفه متقابل فرزندان و جامعه در قبال مادر است.
وی بیان كرد: یكی از شاخص ترین اقدامات بنیاد بین المللی تجلیل از مقام مادر است و بنیاد مادر برای اولین بار در جهان از مادرها تجلیل می كند.
وی با تاكید بر اینكه همه مادرها خوب هستند گفت: مادر نمونه باید از نظر پرورشی و آموزشی فرزندان صالحی را پرورش دهد، یك شهروند خوب باشد و كار شاخصی انجام داده باشد كه برای سایرین الگو باشد.
محمدی اظهار كرد: پنج شاخص بنیاد بین المللی مادر و اهداف انتخاب مادر نمونه در این بنیاد به 17 زبان دنیا ترجمه شده است.
وی بیان كرد: بنیاد مادر 2 منشور دارد كه منشور اول عدم وابستگی این بنیاد بین المللی به هیچ گروه و حزبی است و هرگونه فعالیت سیاسی در بنیاد مادر ممنوع است.
وی دعای مادر را بر حق دانست و گفت: مبادا دل پدر را بشكنیم اگر روزی نسل جوان به این ارزشها پی ببرند جامعه ما متعالی خواهد شد.
وی تاكید: من هر لحظه در زندگی اجابت دعای مادرم را می بینم.
وی بیان كرد: بنیاد بین المللی مادر برای نخستین بار در جهان از مقام مادر تجلیل كرد.
بنیاد بین المللی مادر در راستای معرفی بیشتر جایگاه والا و شامخ مادر به صورت كاملا مستقل فعالیت می كند و تلاش دارد كه با شناسایی مادرانی كه فرزندان متخصص و كارافرینی را به جامعه تحویل داده اند در راستای تكریم اینگونه مادران بعنوان الگوهای برتر آنان را به جامعه زنان معرفی كند .
خبرنگار: نجمه حسنی** انتشار : بهنام احمدی *
3029/ 5054

سرخط اخبار استان‌ها