۱۳ آذر ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۱۴
کد خبر: 82752161
۰ نفر
فرسایش خاك در ایران 3 برابر میانگین جهانی است

اراك - ایرنا- رئیس گروه حفاظت و حاصلخیزی خاك معاونت آب و خاك وزارت جهادكشاورزی با بیان اینكه میزان فرسایش خاك در كشور 2 وپنج دهم تا سه برابر میانگین جهانی است، گفت: سوء مدیریت، قطع درختان، چرای بیش از ظرفیت دام در مراتع و تغییر كاربری اراضی، ایران را در زمره صدرنشینان فرسایش خاك در جهان قرار داده است.

رمضان علی ابراهیم پور روز دوشنبه در نخستین همایش استانی حفاظت خاك در اراك افزود: بررسی ها بیانگر آن است كه میانگین فرسایش خاك در كشور 16 و هفت دهم تن در هكتار و در جهان حدود پنج تا 6 تن در هكتار است.
وی ادامه داد: ایجاد یك سانتیمتر خاك بین یكصد تا یك هزار سال زمان نیاز دارد و این مهم نشان از اهمیت و محافظت هرچه بیشتر از منابع پایه خاك در كشور است.
ابراهیم پور خاطرنشان كرد: قانون و مقررات متعددی در حوزه حفاظت از خاك و برخورد با افرادی كه به نوعی در فرسایش خاك دخالت دارند وجود دارد اما ضمانت اجرایی آن ها در حد انتظار نیست.
وی گفت: از 165 میلیون هكتار مساحت كشور حدود 10 درصد معادل 18 و پنج دهم میلیون هكتار قابلیت كشت دارد و در چرخه تولید قرار می گیرد.
ابراهیم پور خاطرنشان كرد: سیاست های كلی كشور با توجه به افزایش جمعیت و وسعت اراضی قابل كشت در آینده باید به گونه ای باشد كه برای تامین امنیت غذایی كمتر دچار مشكل شویم.
مدیرآب و خاك جهاد كشاورزی استان مركزی نیز در این همایش گفت: در 2 سال اخیر اعتبارات و طرح های متعددی در حوزه آب انجام شده ولی راهبردها و اقدامات در حوزه خاك در حد انتظار نیست و به گونه ای این حوزه مغفول واقع شده است.
عباس صالحی افزود: 14 آذرماه از سوی سازمان ملل به عنوان روز جهانی خاك و حدفاصل سال های 2015 تا 2024 با عنوان دهه خاك معرفی شده است.
استان مركزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت كشور محسوب می شود و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست كشور را به خود اختصاص داده است.
این استان با وجود صنعتی بودن در زمره 10 استان نخست كشور در بخش كشاورزی است كه 90 هزار بهره بردار شامل 20 درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.
670 هزار هكتار اراضی باغی و كشاورزی در استان مركزی وجود دارد كه یك و 2 دهم درصد تولیدات كشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می شود.
استان مركزی با تولید حدود 54 هزار تن گوشت سفید، 53 هزار تن تولید گوشت قرمز، 320 هزار تن شیر، حدود 41 هزار تن تولید تخم مرغ از جایگاه ویژه در تولیدهای بخش كشاورزی و دامداری در كشور برخوردار است.
این استان رتبه چهارم تولید بچه ماهی قزل آلا، رتبه اول در تنوع تولید گل و گیاهان زینتی، رتبه دوم تولید گل ها شاخه بریده، رتبه سوم در تولید گل و گیاهان زینتی، رتبه دوم سطح زیر كشت و تولید انار كشور، رتبه ششم تولید پسته، مقام هشتم تولید گل محمدی، مقام نهم در تولید انگور، رتبه سوم در تولید لوبیا و رتبه پنجم در تولید جو را به خود اختصاص داده است.
استقرار ایستگاه انار ساوه، پژوهشكده گل و گیاهان زینتی محلات، ایستگاه ملی تحقیقات لوبیای خمین، وجود شعبه ششم تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی، وجود ایستگاه تحقیقات ماهیان زینتی و مركز تحقیقات كشاورزی و منابع طبیعی نیز از ظرفیت های علمی و تحقیقاتی استان مركزی است.
1955/6013/خبرنگار: مهدی عظیمی***انتشاردهنده:مژگان حیدری