هیات دولت تعداد دیگری از تبصره های لایحه بودجه سال 1397 را تصویب كرد

تهران- ایرنا- هیات وزیران در هشتمین جلسه بررسی لایحه بودجه سال 1397 كل كشور كه عصر یكشنبه به ریاست دكتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور برگزار شد، تعداد دیگری از تبصره های این لایحه را تصویب كرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، از جمله تبصره های مورد بررسی در این جلسه، می توان به اختصاص اعتبارات قانون استفاده متوازن از امكانات كشور با هدف ارتقای شاخص های علمی، پژوهش و فناوری به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پارك های علم و فناوری مستقر در استان، درخواست اجازه برای سازمان های توسعه ای در طرح های توسعه ای و زیربنایی با سقف مشاركت حداقل 51 درصدی بخش خصوصی و تعاونی از صندوق توسعه ملی اشاره كرد.
معاون اول رییس جمهور در این جلسه ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولان، بر اهتمام دولت برای حل مشكلات معلولان و ایجاد فرصت های برابر برای بروز توانمندی های آنها مانند ورزشكاران افتخارآفرین، معلولان هنرمند، كارآفرین و نیز گسترش فرهنگ احترام به حقوق معلولان تأكید كرد.
اسحاق جهانگیری همچنین از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی خواست تا نسبت به پیگیری و تسریع در روند بررسی لایحه حمایت از معلولان در مجلس شورای اسلامی اقدام كند.
وی در ادامه، با تأكید بر ضرورت مراعات استخدام 3 درصد معلولان كشور، كمك به تهیه مسكن و ایجاد اشتغال برای این قشر را از برنامه های دولت برشمرد.
شبك*1983**3404**دریافت كننده: مرتضی رنجبران**انتشار: محسن اسماعیلی