رییس اتاق تعاون: 8 درصد اقتصاد كشور دست بخش تعاونی است

تهران- ایرنا- رییس اتاق تعاون ایران سهم بخش تعاونی در اقتصاد كشور را هفت تا هشت درصد اعلام كرد و گفت: برای دستیابی به سهم ٢٥ درصدی این بخش باید با حوزه علم و دانشگاه همكاری و تعامل داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «بهمن عبداللهی» عصر شنبه در آیین امضای تفاهمنامه همكاری با دانشگاه آزاد اسلامی كه در محل اتاق تعاون ایران برگزار شد، توضیح داد: اقتصاد كشور به طور عام در دست دولت است و از 20 درصد باقیمانده، حدود ١٢ درصد دست بخش خصوصی و هفت تا هشت درصد بخش تعاون است.

** امضای تفاهمنامه همكاری اتاق تعاون ایران با دانشگاه آزاد اسلامی
در این نشست تفاهمنامه همكاری بین رییس اتاق تعاون ایران و رییس دانشگاه آزاد اسلامی شهرری واحد یادگار امام خمینی (ره) امضا شد.
عبداللهی اهداف این تفاهمنامه را توسعه فرهنگ كارآفرینی و تعاون با رویكرد استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانایی های مشترك آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی عنوان كرد.
وی تجاری سازی دستاوردها در قالب شركت ها و اتحادیه های تعاونی و رویكرد توسعه تعاون در همه سطوح نظام آموزشی، پژوهشی و تحقیقی را از دیگر اهداف تفاهمنامه دانست.
همكاری برای ارتقای استاندارد محصولات (شامل كالاها و خدمات) و صادرات آنها، توسعه همكاری در زمینه تحقق قوانین بالادستی از جمله قانون اجرای سیاست های كلی اصل44، سیاست های اقتصاد مقاومتی و سند توسعه بخش تعاون با هدف توسعه و ترویج فرهنگ تعاون و كارآفرینی و... از دیگر محورهای تفاهمنامه است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی شهرری واحد یادگار امام خمینی (ره) نیز گفت: موضوع همكاری 2نهاد در زمینه آموزشی پژوهشی و تاسیس شركت های تعاونی است.
«سعید قاضی مغربی» تاكید كرد با امضای این تفاهمنامه زمینه همكاری علمی با اقدام های عملی افزایش می یابد و می توان در همین ماه نخستین دفتر تعاون را در دانشگاه راه اندازی كرد.
به گزارش ایرنا، امروز اتاق تعاون ایران اعلام كرد: در آبان ماه امسال 214 تعاونی و یك اتحادیه به ثبت رسید كه سه هزار و 667 فرصت شغلی را با سرمایه اولیه حدود 26میلیارد ریالی ایجاد كردند.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام ٩١٢٣ *1961*
گزارش: زهره دریغ گفتار * انتشار: مریم مسعود