امام جمعه ياسوج: مسلمانان با اتحاد توطئه‌هاي دشمنان را خنثي كنند

ياسوج - ايرنا - امام جمعه ياسوج گفت: مسلمانان با اتحاد و انسجام خود مقابل دشمنان ايستاده و توطئه‌هاي شوم آنان عليه كشورهاي اسلامي را خنثي كنند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين سيد علي اصغر حسيني در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته ياسوج با تبريك سالروز ولادت نبي مكرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع)، اظهار كرد: 12 تا 17 ربيع الاول هر سال به نام هفته وحدت امت اسلامي نامگذاري شده است.
وي افزود: اسلام دين وحدت و انسجام بوده و شيعه و سني نيز مشترك هاي ديني متعددي شامل پيامبر، قبله و كتاب آسماني قرآن كريم دارند.
امام جمعه ياسوج بيان كرد: دشمنان همواره درصدد تفرقه افكني بين شيعه و سني هستند و هدف اصلي آنان نيز تسلط بر مسلمانان و چپاول ثروت كشورهاي اسلامي است.
حجت الاسلام حسيني عنوان كرد: سردمداران برخي كشورهاي اسلامي از جمله عربستان سعودي به جاي وحدت با مسلمانان اقدام به همكاري با آمريكا و رژيم صهيونيستي مي‌كنند كه جاي تاسف دارد.
وي با اشاره به ايجاد گروهك تروريستي داعش توسط آمريكا، افزود: داعشيان به عنوان افرادي بي رحم و درنده خو جنايت‌هاي متعددي را در كشورهاي اسلامي مرتكب شدند اما به لطف الهي و با تلاش محور مقاومت ريشه آنها در عراق و سوريه خشكانده شد.
امام جمعه ياسوج گفت: ممكن است داعشيان با حمايت‌هاي همه جانبه استكبار جهاني و در قالب چهره‌اي جديد اقدام به ارتكاب جنايت‌هاي ديگري در كشورهاي اسلامي كنند و به همين علت نيز بايد مسلمانان هوشيارتر باشند.
حجت الاسلام حسيني اظهار كرد: 10 آذر هر سال به مناسبت سالروز شهادت آيت الله سيد حسن مدرس به نام روز مجلس شوراي اسلامي نامگذاري شده و اين عالم رباني از چنان شهامتي برخوردار بود كه سردمداران رژيم طاغوت نيز از ايشان هراس داشتند.
وي با اشاره به 16 آذر روز دانشجو، افزود: پس از كودتاي 28 مرداد سال 1332 نيكسون رئيس جمهوري وقت آمريكا به ايران سفر كرد و دانشجويان نيز عليه اين سفر تظاهرات كرده و تعدادي از آنان به شهادت رسيدند.
امام جمعه ياسوج بيان كرد: دانشجويان ايران اسلامي با اين اقدام خود نشان دادند كه مخالف آمريكا و ضد سلطه بيگانگان بر كشور هستند.
خبرنگار: منصور زرگر **انتشار دهنده: جلال اسكندري
7535/6110/6033