۱۰ آذر ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۳۳
کد خبر: 82748603
۰ نفر
تماشاي «عقل صورتي» با خوراكي ممنوع!

همدان - ايرنا - «عقل صورتي» نمايشي است كه دربيست و چهارمين دوره جشنواره تئاتر كودك و نوجوان در بخش مسابقه تئاتر ايران پذيرفته شده است به سفارش كارگردان، تماشاي اين نمايش با خوراكي ممنوع است.

به گزارش روز جمعه ايرنا از بيست و چهارمين جشنواره بين المللي تئاتر كودك و نوجوان، «با گوش، چشم و ذهن زيباي خود به سالن بياييد و در حين اجراي نمايش خوراكي نخوريد!» شعار كارگردان نمايش «عقل صورتي» است.
مهدي فرشيدي سپهر از تماشاگران خواست خوراكي به سالن نياورند؛ تلاش مي‌كنيم با آوردن بيلبوردها و همچنين ماموراني كه مسئول گرفتن خوراكي‌ها هستند، اين آرامش را ايجاد كنيم.
همچنين در زمان اجراي عمومي تلاش مي‌كنيم افرادي به سالن بيايند كه توان خواندن ‌و نوشتن داشته باشند و خارج از اين قانون كسي وارد سالن نشود.
نويسنده و كارگردان اين نمايش گفت: مخاطب «عقل صورتي» نوجوانان هستند و داستان درباره كودكاني است كه در حال انقراض هستند! اين كودكان به‌جاي اين‌كه به مشهور شدن، اتومبيل گران‌قيمت داشتن، با هنرپيشه‌هاي معروف عكس انداختن و ... ميل داشته باشند، به درون دنيا و خودشان مي‌پردازند؛ به طور تبع اين كودكان از سوي جامعه، والدين و مدرسه چندان جدي گرفته نمي‌شوند چون اين كودكان جزء جايزه‌بگيرها و بيست‌بگيرها نيستند‍.
فرشيدي‌سپهر درباره دغدغه‌اي كه به نگارش نمايشنامه «عقل صورتي» منجر شد، گفت: ما براي انقراض پلنگ‌ها، نهنگ‌ها و ... كارزار داريم اما براي از بين‌ رفتن نسل كودكان درون‌گرا و كم‌شدن روزبه‌روز اين كودكان در جامعه خودمان كاري نمي‌كنيم؛ «عقل صورتي» راجع به اين بچه‌ها است.
«عقل صورتي» روز يكشنبه 12 آذرماه در سه نوبت؛ 10 صبح، 15 و 17:30 در تالار فجر شهر همدان روي صحنه مي‌رود.
بيست و چهارمين جشنواره بين‌المللي تئاتر كودك و نوجوان 10 تا 15 آذر با دبيري مريم كاظمي در همدان برگزار مي شود.
7527/2090
خبرنگار: زهرا زارعي** انتشاردهنده: سعيد زارع كندجاني

سرخط اخبار استان‌ها