۱۰ آذر ۱۳۹۶،‏ ۱۰:۴۰
کد خبر: 82748565
T T
۰ نفر
مردم كرمان به شایعه ها توجه نكنند

كرمان - ایرنا - مدیركل امنیتی و انتظامی استان كرمان با تاكید بر اینكه مردم نباید به شایعه های فضای مجازی و مجاری غیررسمی توجه كنند گفت: تمام اخبار و اطلاعات مربوط به زمین لرزه منطقه هجدك راور از سوی رسانه های رسمی و سخنگوی ستاد مدیریت بحران استان كرمان اطلاع رسانی خواهد شد.

خلیل همایی راد روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار كرد: شایعه هایی از صبح امروز تاكنون در فضای مجازی مطرح شده كه نگرانی مردم را در پی داشته است.
وی افزود: عكس های مربوط به زمین لرزه های گذشته نیز به عنوان زمین لرزه صبح جمعه هجدك راور از توابع كرمان در برخی شبكه ها و كانال های فضای مجازی انتشار یافته كه درستی آنها تایید نمی شود.
وی ادامه داد: در این راستا شماری از اصحاب رسانه و عكاسان استان به مناطق زلزله زده اعزام شده و تصاویر ثبت شده را در رسانه های رسمی انتشار خواهند داد.
وی گفت: شایعه هایی به نقل از مراكز برون مرزی علمی و لرزه نگاری نیز به تازگی درباره وقوع زلزله ای بزرگ مطرح شده كه به هیچ عنوان صحت آنها تایید نمی شود و مرم نباید به آنها توجه كنند.
مدیركل امنیتی و انتظامی استانداری كرمان بیان كرد: پلیس فتا به صورت ویژه آماده رصد فضای مجازی و برخورد قاطع و قانونی با متخلفانی است كه از راه رواج شایعه، امنیت روانی مردم را خدشه دار می كنند.
تجربه های تلخ زمین لرزه های بم و زلزله آبان كرمانشاه به وحشت مردم افزوده و این موضوع موجب شده كه ماندن در خیابان ها و بوستان ها را با وجود سرمای هوا به بودن در منازل ترجیح دهند.
هراس از زمین لرزه در بین آپارتمان نشین ها بیشتر دیده می شود به گونه ای كه سبب شده ساكنان این واحدها اكنون با خودرو به سمت منازل همكف اقوام و مكان های امن حركت كنند.
ازدحام در جایگاه های عرضه گاز CNG و بنزین نیز از صبح جمعه در شهر كرمان مشهود شده اما با وجود شلوغی این مكان ها تاكنون مشكلی در عرضه سوخت وجود نداشته است.
با وجود اینكه پس لرزه های زمین لرزه صبح امروز هجدك ادامه دارد، مسئولان مربوطه و ستاد مدیریت بحران استان از آمادگی كامل برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی برخوردار هستند.
زمین لرزه ای به بزرگی 6.1 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 6 و 2 دقیقه صبح جمعه هجدك از توابع شهرستان راور استان كرمان را لرزاند.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: جلال اسكندری
7440/3029/6033

سرخط اخبار جامعه