كمك نقدي هيات صليب سرخ قبرس به زلزله زدگان كرمانشاه تسليم سفير ايران در نيكوزيا شد

آنكارا- ايرنا- هيات صليب سرخ جمهوري قبرس ضمن اعلام همدردي دوباره با خانواده هاي آسيب ديدگان و بازماندگان حادثه زلزله كرمانشاه، كمك نقدي اي خود به زلزله زدگان غرب ايران را تسليم سفير جمهوري اسلامي ايران در نيكوزيا پايتخت اين كشور كرد.

به گزارش روز پنجشنبه ايرنا، به دنبال وقوع زلزله غم انگيز كرمانشاه، فوتيني پاپادوپولوس رئيس صليب سرخ جمهوري قبرس بلافاصله با ارسال پيام تسليت به سفير جمهوري اسلامي ايران در قبرس، مراتب همدردي خود را با ملت و دولت ايران اعلام كرد.
بنا به اعلام سفارت كشورمان در قبرس، در ملاقات امروز هيات صليب سرخ با سفير ايران، طرف قبرسي با ابراز همدردي دوباره با خانواده قربانيان، چكي شامل كمك ارزي صليب سرخ را براي كمك به زلزله زدگان كشورمان اهداء كرد.
اعضاي هيات قبرسي در اين ديدار با پرس و جو از آخرين تحولات مربوط به اين حادثه و روند رسيدگي به آسيب ديدگان و بازماندگان زلزله، مراتب همدردي و همبستگي خود را با ملت ايران، آسيب ديدگان و بازماندگان قربانيان اين حادثه اظهار كردند.
به گزارش ايرنا،
زمين لرزه 7.3 ريشتري 21 آبان در 11 كيلومتري بخش ازگله و 32 كيلومتري شهرستان سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه تاكنون 505 كشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
اين زلزله به هفت شهرستان و يكهزار و 930 روستاي استان كرمانشاه خسارت وارد كرده و طبق برآورد اوليه، دستكم 30 هزار واحد مسكوني شهري و روستايي آسيب كلي و جزئي ديده است.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخري