وزارت علوم مجوز جدیدی برای پارك های علم و فناوری دولتی صادر نمی كند

یزد - ایرنا - مدیركل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینكه باید هر استان فقط یك پارك علم و فناوری دولتی داشته باشد، تاكید كرد: وزارت علوم مجوز جدیدی برای پارك های دولتی صادر نمی كند.

خسرو پیری روز پنجشنبه در آیین تجلیل از 31پژوهشگر برتر استان یزد با اشاره به فعالیت 42 پارك و 186 مركز رشد علم و فناوری، افزود: به مراكز رشد مشترك به عنوان مراكز اولیه تبدیل ایده به محصول توجه داریم و نیز از پارك های علم و فناوری خصوصی حمایت می كنیم.
وی تاكید كرد: خروجی پژوهش باید برای مردم قابل لمس باشد، مراكز علمی، پژوهشی و فناوری باید در فضای مشترك به دستگاه های اجرایی و مردم سرویس دهد و تحقق این مهم با توجه به تحقیقات دانشگاهی امكان پذیر است.
پیری، بخشی نگری را یكی از مشكلات كشور دانست و اضافه كرد: صنعت كشور نیازمند استفاده از فناوری و نوآوری روز است تا بتواند با كاهش هزینه تولید توان رقابت در بازار داشته باشد.
رئیس دانشگاه یزد نیز گفت: همزمان با هفته پژوهش علاوه بر برگزاری نشست های تخصصی ، رونمایی از دستاوردهای پژوهشی و تجلیل از فناوران برتر، نمایشگاه فن بازار نیز در 44 غرفه در دانشگاه برپا شد.
محمد صالح اولیاء افزود: در این نمایشگاه جدیدترین دستاوردهای علمی، پژوهشی، فناوری مراكز تحقیقاتی ، آموزش عالی، دانشگاه ها، پارك علم و فناوری، بخش های مختلف صنعتی و تجاری به مدت سه روز عرضه شد.
برنامه های هفته پژوهش در استان یزد از هفتم تا 9 آذر ماه با شعار « پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فناوری، زیربنای تولید و اشتغال» است ، برگزار شد.
7532 /2047 خبرنگار: سعید صادقی مقدم ** انتشار: عباسقلی اشكورجیری