قطار گردشگری تهران – بادرود راه اندازی می شود

اصفهان - ایرنا - مدیر كل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شركت راه آهن از راه اندازی قطار گردشگری تهران - بادرود همزمان با میلاد رسول اكرم (ص) خبر داد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه به نقل از علی كاظمی منش اضافه كرد: پس از راه اندازی موفق قطارهای گردشگری در چند مسیر، اولین قطار گردشگری تهران – بادرود 16 آذر امسال حركت خود را از ایستگاه راه آهن تهران به سمت كویر مركزی ایران طبق زمان بندی انجام می دهد.
وی تصریح كرد: این تور ریلی گردشگری از روستاهای تاریخی ابیانه، سرخ، آتشكده ' هارپارك'، مسجد حاجتگاه، كاروانسرای ابوزید آباد و رمل های شنی سیازگه بازدید خواهد كرد.
مدیر كل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شركت راه آهن با بیان اینكه در این قطار گردشگری برای مسافران در طول سفر صبحانه، نهار، شام و پذیرایی میان وعده پیش بینی شده است، زمان بازگشت قطار گردشگری از ایستگاه راه آهن گل سرخ به تهران را ساعت20 و 50 دقیقه اعلام كرد.
كاظمی منش خاطر نشان كرد : این قطار پنجشنبه هر هفته بصورت برنامه ای تردد می كند و علاقه مندان می توانند بلیت این قطار گردشگری را از طریق آژانس های گردشگری و سایت فروش بلیت شركت رجا خریداری كنند.
بخش بادرود با جمعیت حدود 25 هزار نفر در فاصله 30 كیلومتری نطنز و 150كیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
شهرستان نطنز پس از اصفهان و كاشان رتبه سوم را به لحاظ شمار اثرهای تاریخی، طبیعی و فرهنگی به خود اختصاص داده است.
این شهرستان دارای 1800 بنای تاریخی می باشد كه حدود 120 اثر آن به ثبت فهرست آثار ملی كشور رسیده است.
استان اصفهان با برخورداری از آب و هوای چهار فصل و جاذبه های طبیعی و بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی كه یكهزار و 850 مورد آن به ثبت ملی و چهار اثر آن به نام های میدان نقش جهان، كاخ چهلستون، باغ فین كاشان و مسجد جامع به ثبت جهانی رسیده، كانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است.
این استان در سال 1347 به شبكه سراسری راه آهن كشور پیوست و دارای 681 كیلومتر و 677 متر خط اصلی، 188 كیلومتر خط مانوری و 66 كیلومتر خط صنعتی و تجاری ریلی است.
2093 ** خبرنگار و انتشاردهنده: اصغر دواتگر

سرخط اخبار استان‌ها