شستشوي 2 هزار كيلومتر از خطوط فشار متوسط با 9 دستگاه مقره شوي در اهواز

اهواز- ايرنا- مديرعامل شركت توزيع برق اهواز گفت: تاكنون 2 هزار كيلومتر از خطوط فشار متوسط نيز با استفاده از 9 دستگاه مقره شوي جديد شستشو داده شده و ديگر در مناطق اين شهرستان با آسيب جدي ترانس هاي برق روبه رو نيستيم.

حسن كريمي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به اقدامات اين شركت در زمينه پيشگيري از قطعي برق احتمالي در برخي از مناطق اهواز ، اظهار كرد: پارسال در فصل بارندگي و به دليل گرد و غبار شديد آسيب هاي جدي به تاسيسات برق در اين شهرستان وارد شد كه در امسال براي پيشگيري از قطعي برق احتمالي تمهيدات خوبي انديشيده شده است.
وي افزود: از بين رفتن حالت عايقي برخي تجهيزات شبكه برق در پارسال خسارت هايي را به شبكه برق اهواز وارد كرد كه با اقدامات به موقع در امسال از اين حوادث جلوگيري شد.
مديرعامل شركت توزيع برق اهواز تهيه 200 كليد گازي را از ديگر اقدامات اين شركت از ابتداي امسال تاكنون برشمرد و گفت: تاكنون 165 مورد آن نصب و همچنين 198 ست كليد جداساز به منظور استفاده در شرايط بحراني روي خطوط برق به كار گرفته شده است.
وي يادآور شد: همچنين 2 هزار و 250 اسپيسر (فاصله ساز) براي جلوگيري از اتصال كوتاه ميان خطوط فشار متوسط و در راستاي پايداري شبكه برق اهواز نصب شده است.
كريمي با بيان اينكه تمامي اقدامات انجام شده روي شبكه برق در راستاي تامين برق مطمئن و پايدار براي شهروندان بوده گفت: تاكنون 538 مورد كابل معيوب و 2 هزار و 945 اتصال ست روي شبكه فشار متوسط بر روي شبكه فشار متوسط شناسايي و عيوب آن برطرف شده است.
وي از نصب 18 هزار كت اوت فيوز در اهواز خبر داد و افزود:اين تعداد كت فيوز با فاصله خزشي بالا و متناسب با شرايط اقليمي پيش آمده طراحي و بهره برداري شده است.
مديرعامل شركت توزيع برق اهواز نصب 90 هزار مقره جديد بر روي شبكه برق اهواز را از برنامه هاي آينده اين شركت برشمرد و اظهاركرد: با توجه به تغييرشرايط اقليمي منطقه تلاش داريم با به كارگيري مقره هاي سيليكوني با فاصله خزش بالا، احتمال قطع برق ناشي از اتصال كوتاه در اثر بروز آلاينده هاي جوي و محيطي را به حداقل برسانيم.
گفتني است همزماني بارش باران و توفان گردو غبار در بهمن پارسال، آسيب زيادي به ترانس هاي برق و مقره ها در اهواز و 12 شهرستان ديگر خوزستان وارد كرد كه موجب قطع چندين ساعت برق شد.
پس از اين قعطي برق گسترده، از برخي استان ها ماشين هاي مقره شوي به اهواز اعزام شد و به صورت عملياتي مقره ها تعويض و يا شستشو داده شد كه امسال باتوجه به اقدامات صورت گرفته كمتر شاهد قطعي برق در مناطق اين شهرستان بوديم.
نشستن گردوغبار بر روي ترانس ها و مقره ها به همراه رطوبت،موجب حالت عايق مانندي روي تاسيسات برق شده و موجب قطع برق مي شود.
7152/ 6037
خبرنگار: محمدرضا خبازان ** انتشار دهنده: عبدالحميد راجي