رئیس بهزیستی مراغه: 8.5 درصد از پرونده های طلاق در شهرستان منجر به سازش شد

مراغه - ایرنا - رئیس اداره بهزیستی مراغه با اشاره به نقش مشاوره ای دفتر مداخله در بحران این شهرستان گفت: 8.5 درصد از پرونده های طلاق ارجاعی به این دفتر با مشاوره كارشناسان اجتماعی منجر به سازش شد.

شهین صادقی روز چهارشنبه در حاشیه همایش پیشگیری از طلاق شهرستان های جنوب آذربایجان شرقی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال تاكنون از مجموع 725 مورد پرونده طلاق كه برای مشاوره ا رجاع شده بود 71 مورد به سازش بین این زوج ها منجر شد.
وی با بیان اینكه هم اكنون میانگین كشوری در زمینه سازش پرونده های طلاق 2.5 درصد است ادامه داد: با تلاش های مشاوران دفتر مداخله در بحران بهزیستی، این میزان سازش در مقایسه با سایر شهرها و مناطق، چشمگیر و قابل ملاحظه است.
وی اضافه كرد: دفتر مداخله در بحران به منظور كاهش میزان طلاق در این شهرستان و سایر شهرها ایجاد شده و خدمات مشاوره ای رایگان برای خانواده ها ارائه می دهد.
صادقی با اشاره به برگزاری همایش پیشگیری از طلاق در شهرستان های جنوب آذربایجان شرقی در مراغه گفت: این گردهمایی با حضور كارشناسان و مشاوران بهزیستی و اورژانس اجتماعی شهرهای همجوار از جمله مراغه، بناب، عجب شیر، هشترود و ملكان به مدت یك روز در مراغه در حال برگزاری است.
وی افزود: در این همایش راهكارهای موثر برای افزایش سازش در زوج های متقاضی طلاق، آموزش های اجتماعی برای خانواده ها و نیز ارائه خدمات مشاوره ای برای زوج ها توسط كارشناسان امر ارائه می شود.
وی اضافه كرد: كاهش آمار طلاق در جامعه می تواند از بروز آسیب های اجتماعی از جمله فرزند آزاری، كودكان طلاق و خیابانی و وارد آمدن فشارهای اقتصادی و فرهنگی به خانواده ها پیشگیری كند.
به گزارش ایرنا، حدود 15 هزار نفر از خدمات اجتماعی و حمایتی بهزیستی در مراغه برخوردار هستند.
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 كیلومتری تبریز، مركز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: ابراهیم مطلوبی**انتشار:عیسی عطاپور**
3077/7487