رفع تصرف افزون بر 281 هزارمترمربع زمين ملي و دولتي در قشم

قشم - ايرنا - مدير كنترل و نظارت بر اراضي ملي و دولتي سازمان منطقه آزاد قشم گفت: 281 هزار و 352 متر مربع زمين ملي و دولتي در 72عمليات از ابتداي امسال تا كنون دراين جزيره رفع تصرف شد.

به گزارش ايرنا، صابر قهرماني روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: ارزش زمين رفع تصرف شده در اين استان 192 ميليارد و 110 ميليون و 200هزار ريال است.
وي افزود: در همين راستا و از ابتداي آذر ماه 22 هزار و 710 متر مربع از زمين دولتي به ارزش هفت ميليارد و 744 ميليون ريال در اين جزيره رفع تصرف شد.
قهرماني ادامه داد: طي 6 عمليات در بندر تاريخي لافت، روستاهاي هُلُر، رمكان و موزِن رفع تصرف از اين اراضي صورت گرفت.
وي تصريح كرد: عمليات رفع تصرف با همكاري دستگاه قضا، نيروي انتظامي و درياباني، دهياري ها و شوراهاي اسلامي و با ياري ريش سفيدان مناطق و مردم جزيره قشم به انجام رسيد.
مدير كنترل و نظارت بر اراضي ملي و دولتي سازمان منطقه آزاد قشم به اهميت مبارزه با پديده زمين خواري در منطقه آزاد قشم اشاره و اظهار كرد: مبارزه با اين پديده در جزيره به صورت مستمر و با جديت كامل دنبال مي شود.
جزيره قشم با يك هزار و 500 كيلومتر مربع وسعت، 135 كيلومتر طول و عرض متوسط 14 كيلومتر، در فاصله 20 كيلومتري جنوب بندرعباس مركز استان هرمزگان واقع شده است. شهرستان قشم شامل جزيره هاي قشم، هرمز، هنگام و لارك حدود 150 هزار نفر جمعيت دارد.
7500/ 6048
خبرنگار: حسين آزادمنجيري ** انتشار : خليل تنيده

سرخط اخبار استان‌ها