نخستن خانه بوم گردي روستايي استان تهران در ورامين آغاز به كار كرد

تهران-ايرنا- رئيس اداره ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگردي شهرستان ورامين از آغاز به كار نخستين خانه بوم گردي روستاي استان تهران در روستاي كوير آباد ورامين خبر داد.

فاطمه خاني قلعه روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا گفت : شهرستان ورامين از ظرفيت ها و جاذبه هاي متعدد گردشگري برخوردار است كه مي تواند مقصد گردشگري بسياري از دوستداران طبيعت باشد.
وي افزود : خانه هاي بوم گردي در صنعت گردشگري ، يكي از اماكن اقامتي مهم به شمار مي رود كه در آن گردشگران ، با شيوه سنتي زندگي در آن محل آشنا شده و اوقات خود را با استفاده از غذاهاي سنتي و امكانات محلي در محيطي طبيعي سپري مي كنند.
وي بيان كرد: خانه بوم گردي روستاي كوير آباد با عنوان خانه بوم گردي عمو مش رضا ، نخستين خانه بوم گردي استان تهران است كه با توان و ظرفيت بخش خصوصي در روستاي كوير آباد از توابع بخش جوادآباد ورامين احداث شده و در مدت محدود راه اندازي ، توانسته بسياري از گردشگران را از داخل و خارج از كشور جذب كند.
خاني افزود: استقبال بي نظير گردشگران از اين خانه بوم گردي باعث شده تا براي اقامت در آن ، گردشگران از قبل جا رزرو كنند.
وي بيان كرد:وجود اين خانه هاي بوم گردي علاوه بر جذب توريست ، باعث رونق اقتصادي جامعه روستايي مي شود و گردشگران با خريد لبنيات ، محصولات كشاورزي و صنايع دستي به اقتصاد روستائيان كمك شاياني مي كنند.
وي تصريح كرد: گردشگراني كه در اين خانه اقامت مي كنند ، از برنامه هاي مختلفي از جمله بازديد از روستاهاي هدف گردشگري ، آثار تاريخي ، كارگاه هاي صنايع دستي و طبيعت شهرستان ورامين نيز شركت مي كنند كه اين امر منجر به رونق صنعت گردشگري ورامين مي شود.
رئيس اداره ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري ورامين افزود : در اين خانه بوم گردي 10 نفر به صورت مستقيم و 20 نفر به صورت غير مستقيم مشغول به كار شده اند.
علاقمندان به حضور در اين خانه بوم گردي مي توانند با شماره تلفن 09123255095تماس حاصل كنند.
وي بيان كرد: هم اكنون بخش خصوصي براي احداث 5 خانه بوم گردي در روستاهاي مختلف ورامين اعلام آمادگي كرده اند.
روستاي كوير آباد از توابع بخش جود آباد ورامين است كه دركيلومتر 15 مسير جاده ورامين – چرمشهر واقع شده است.
ورامين با 300 هزار نفر جمعيت در 35 كيلومتري جنوب شرق تهران واقع شده است.
بيش از 70 اثر تاريخي اين شهرستان در فهرست آثار ملي ثبت شده است.
*براي اطلاع از اخبار متنوع انتشار يافته در شبانه روز با كانال ايرنا استان تهران در تلگرام به نشاني IRNATEHRAN@ همراه شويد.
خبرنگار: سيد حسن ميري انتشاردهنده:موسي فعاليان
تهرام/7254 / 1539