رييس كميسيون انرژي مجلس: پيگير اصلاح اشكالات آزمون استخدامي وزارت نفت هستيم

اهواز - ايرنا - رييس كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي گفت: در آزمون استخدامي نفت كه قرار است به زودي برگزار شود موارد و اشكلاتي وجود دارد كه پيگير رفع آنها در كميسيون انرژي مجلس هستيم.

فريدون حسنوند روز يكشنبه در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: اعضاي كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي تا كنون چندين جلسه با موضوع ابهامات در خصوص استخدام‌هاي قبلي شركت نفت، جذب نشدن افرادي كه در آزمون قبلي وزارت نفت پذيرفته شده اند و نيز آزمون جديد استخدامي وزارت نفت كه قرار است به زودي برگزار شود با وزير نفت برگزار كرده اند.
حسنوند اظهار كرد: اخيرا نيز در نشستي پيرامون همين موضوع وزير نفت را به كميسيون انرژي مجلس دعوت كرده ايم تا ابهامات آزمون آتي وزارت نفت را برطرف كنيم.
وي افزود: اگر اشكالات وارده به آزمون استخدامي نفت برطرف نشود و تضييع حقوقي در آن صورت گيرد قطعا كميسيون انرژي وظيفه حقوقي خود را درقبال آن انجام خواهد داد .
رييس كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اين كه در ارتباط با استخدام‌هايي كه از قبل صورت گرفته و آزمون جديد استخدامي اشكالاتي وارد است بيان كرد: اعتقاد داريم كه سهميه‌اي نظير بومي گزيني ويژه خوزستان ‌در اين آزمون بايد لحاظ شود اما هنوز اين سهميه اعمال نشده است.
حسنوند با اشاره به تعيين معدل و رتبه برتر دانشگاهي به عنوان يكي از شروط ثبت نام در آزمون استخدامي نفت گفت: درباره اين 2 موضوع نيز اشكالاتي وجود دارد كه وزارت نفت بايد آن را برطرف نمايد.
رييس كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: براساس ماده 47 برنامه ششم توسعه پيمانكاري ها و استخدامي ها بايد بومي باشند در حالي كه وزارت نفت اعتقاد دارد ماده 47 تنها مربوط به پيمانكاران است.
وي توضيح داد: در ابتدا و انتهاي ماده 47 برنامه ششم توسعه بالا و پايين آن تفاوتهائي وجود دارد چرا كه در بالاي ماده در خصوص پيمانكاران و در پايين آن در ارتباط با بكارگيري افراد بومي بحث شده است كه در آن ماده به وزارتخانه هاي نفت، نيرو و سازمان انرژي اتمي به صراحت براي بومي گزيني در استخدامها اشاره و تاكيد شده است.
به گزارش ايرنا ثبت نام در آزمون استخدامي نفت از تاريخ 25 آبان سال جاري تا يكم آذر برقرار بود كه يكي از شرطهاي ثبت نام براي داوطلبان فارغ التحصيل بودن برتر در دانشگاه سراسري و آزاد و داشتن معدل بالاي 19در پايان نامه افراد بوده است.
اين موضوع واكنش بسياري از دانشجويان دانشگاه هاي خوزستان به ويژه دانشجويان دانشگاه نفت و مردم استان را برانگيخت.
7164/6002
خبرنگار: عاطفه جوادي**انتشار: كبري آقازري