همكاری ایران در موضوع ایمنی محصولات نانو با هشت كشور اروپایی

تهران-ایرنا- رویداد بین‌المللی«نشست اسیا-اروپا با موضوع نانوایمنی و اعطای گواهینامه به محصولات نانویی» در تهران برگزار می شود.

به گزارش روز یكشنبه از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایمنی و استانداردسازی در حوزه فناوری نانو یكی از اصول كلیدی جهت تجاری‌سازی و توسعه محصولات نانویی در سطوح ملی و بین‌المللی محسوب می‌شود و در همین راستا گردهمایی بین‌المللی تحت عنوان «نشست اسیا-اروپا با موضوع نانوایمنی و اعطای گواهینامه به محصولات نانویی» با هدف معرفی برنامه‌های مربوط به تدوین ایمنی و قوانین در حوزه فناوری نانو در تهران برگزار خواهد شد و در ادامه این نشست، دومین كنفرانس نانوپزشكی و نانوایمنی نیز با حضور میهمانان نشست برگزار می‌شود.
در جلسات این نشست نمایندگان كشورها و سازمان‌های مختلف، دیدگاه‌ها، برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را در زمینه تدوین مقررات، دستورالعمل‌ها، صدور گواهینامه در حوزه فناوری نانو و همچنین برچسب‌گذاری محصولات نانو ارائه می‌دهند.
دومین كنفرانس بین المللی نانو پزشكی و ایمنی نانو (NMNS2017) با حضور متخصصان و استادانی در رشته‌های فناوری‌نانو، سم‌شناسی، ایمنی محیط زیست، بهداشت حرفه‌ای، بیوشیمی، زیست‌شناسی، بهداشت غذایی، علوم دارویی و پزشكی از كشورهای مختلف، همچون اتریش، فرانسه، یونان، ایتالیا، جمهوری ایرلند، پرتغال، روسیه، اسلوونی، تایلند،تایوان و كره جنوبی در ادامه نشست در روزهای ٨ و ٩ آذرماه برگزار خواهد شد.
این رویداد بین‌المللی برای تبادل اطلاعات، دانش و تجربه برنامه‌ریزی شده و مسیر به اشتراك گذاشتن منابع اطلاعاتی را هموار می‌كند. به‌علاوه، این كنفرانس بر تسهیل همكاری بین بازیگران اصلی این عرصه در اروپا و آسیا با امید افزایش هماهنگی فعالیت‌ها و برنامه‌های مربوط به ایمنی نانو تأكید دارد. همچنین، چنین گردهمایی‌هایی می‌تواند منجر به گسترش همكاری‌های متقابل بین كشورها و آغاز فعالیت‌های مشترك در این حوزه شود.
این گردهمایی با حمایت و پشتیبانی ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی، دانشگاه علوم پزشكی تهران، شبكه ایمنی نانو، كمیته فناوری نانوی سازمان غذا و دارو و انجمن نانوفناوری پزشكی ایران صورت گرفته است و در دانشگاه علوم پزشكی تهران برگزار خواهد شد.
رویداد بین‌المللی با حمایت و پشتیبانی ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی «نشست اسیا-اروپا با موضوع ایمنی نانو و اعطای گواهی‌نامه به محصولات نانویی» از سه‌شنبه ٧ آذرماه (٢٨ نوامبر ٢٠١٧) در دانشگاه علوم پزشكی تهران برگزار خواهد شد. همچنین با حضور میهمانان این نشست، كنفرانس نانوپزشكی و نانوایمنی (NMNS 2017) در تاریخ ٨ و ٩ آذر (٢٩ لغایت ٣٠ نوامبر ٢٠١٧) در همان مكان برگزار می‌شود.
علمی**9031**
تنظیم: عادل پازیار ** انتشار:محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با كانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.m