صادرات محصولات تولیدی واحدهای فن آوری استان اردبیل به چین و كشورهای همسایه

اردبیل - ایرنا - رئیس پارك علم و فناوری استان اردبیل گفت: بسیاری از محصولات تولیدی واحدهای فن آوری و شركت های دانش بنیان در این استان قابلیت صادرات دارند و هم اكنون این محصولات به كشورهای همسایه و چین صادر می شود.

عبدالقیوم قلی ‌پوری روز یكشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه هفته پزوهش اردبیل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واحدهای فن آوری در این استان توانسته اند در تولید و اختراع انواع محصولات در حوزه آی تی و آی سی تی رشد قابل توجهی داشته باشند و محصولات ساختمانی ضدآب و دستگاه های مربوط به حوزه آی سی تی از قبیل وای فای به این كشورها صادر كنند.
وی اضافه كرد: ماموریت اصلی پارك علم و فن آوری تجاری سازی و دست یافتن به بازارهای خارجی است و امید می رود در سال 97 بتوانیم یك نمایشگاه بین المللی علم و فن آوری در اردبیل برگزار كنیم.
قلی پوری بیان كرد: در گذشته پژوهش ها بیشتر در كتابخانه ها مورد استفاده قرار می گرفت ولی امروز پژوهش های فن آوری قابل عرضه در نمایشگاه هاست تا از این طریق بتوانند محصولات تولیدی را در معرض نمایش گذاشته و به بازارهای داخلی و خارجی دست بیابند.
وی با اشاره به راه اندازی شركت های دانش بنیان در استان اردبیل افزود: در حوزه نرم افزاری 21 شركت دانش بنیان راه اندازی شده و بیش از 80 واحد فن آور هم برای دریافت گواهی شركت دانش بنیان ثبت نام كردند.
قلی پوری گفت: در حال حاضر 54 واحد فن آور در پارك علم و فن آوری اردبیل مستقر شده و در تلاش هستیم مراكز رشد تخصصی را در استان تقویت كنیم.
وی اظهار كرد: شركت های دانش‌ بنیان و تولیداتی از این قبیل نقش حائز اهمیتی در اشتغالزایی اردبیل دارند كه امیدواریم دانشگاهیان و جوانان با راه ‌اندازی شركت های دانش‌ بنیان بتوانند در راستای ایجاد ارزش افزوده و ثروت در استان فعالیت كرده و برای خود و جوانان اشتغال ایجاد كنند.
رئیس پارك علم و فناوری استان اردبیل گفت: به منظور كیفی ‌سازی تولیدات و داشتن ارتباطی تنگاتنگ با بازارهای جهانی نیاز است تا 2 اصل مهم تجازی‌ سازی و انبوه تولید در دستور كار شركت ‌های دانش‌ بنیان قرار بگیرد.
قلی پوری درباره افتتاح نمایشگاه هفته پژوهش در اردبیل بیان كرد: در این نمایشگاه 30 دستگاه اجرایی و 55 واحد فن آوری محصولات تولیدی خود را در معرض نمایش گذاشته اند.
رئیس پارك علم و فناوری استان اردبیل برگزاری 15 كارگاه آموزشی ، تجلیل از پژوهشگران و فن آوران برتر استان و معرفی سه ایده برتر را از جمله برنامه های قابل اجرا در این نمایشگاه اعلام كرد.
نمایشگاه هفته پژوهش امروز با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار ، جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان اردبیل در سالن تربیت بدنی دانشگاه محقق اردبیلی افتتاح شد و به مدت پنج روز دایراست.
خبرنگار: یعقوب شاددل ** انتشار دهنده: عارف شیرزاد
7110/ 1257