۴ آذر ۱۳۹۶،‏ ۱۹:۱۷
کد خبر: 82742764
۰ نفر
برف وكولاك درجاده های خراسان شمالی

بجنورد -ایرنا -رئیس پلیس راه خراسان شمالی از بارش برف و وقوع كولاك در جاده های استان خبر داد و افزود: به همین علت تردد انواع تریلر در محور بجنورد به اسفراین تا اطلاع بعدی ممنوع است.

سرهنگ علیرضا حسین زاده شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد : هم اكنون در همه محورهای ارتباطی استان بارش باران و در محور بجنورد به آشخانه در محدوده گردنه امین الله، آشخانه به جنگل گلستان، محور بجنورد به اسفراین در محدوده گردنه اسدلی و محورهای حوزه راز و جرگلان بارش به صوت برف گزارش شده است.
وی با بیان اینكه تردد در همه جاده های استان عادی و روان است افزود: تنها در محور بجنورد به اسفراین برف و كولاك موجب اختلال در رفت و آمد شده است.
رئیس پلیس راه خراسان شمالی به رانندگان توصیه كرد: حتما برای تردد درمحورهای كوهستانی مجهز به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی باشند واز ترددهای غیر ضروری در محورهای استان بپرهیزند .
مركز مدیریت راه های خراسان شمالی نیز وضعیت جوی جاده های استان را در محورهای بجنورد به آشخانه ، چمن بید به جنگل ،بجنورد- اسفراین و محور شیروان همراه با بارش برف و سایر محورهای استان بارش باران همراه با وزش باد گزارش كرد .
معاون جمعیت هلال احمر اسفراین نیز از ترافیك سنگین در محور بجنورد - اسفراین و غافلگیری برخی مسافران به علت نداشتن زنجیر چرخ در این محور خبرداد و افزود: یك تصادف درمحور بجنورد – اسفراین به علت بارش برف رخ داده است كه امدداگران پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمر مستقردراین محور برای امداد رسانی اعزام شده اند .
به گزارش ایرنا هواشناسی خراسان شمالی در اطلاعیه تداوم بارش ها به ویژه بارش برف و كاهش محسوس 10درجه ای دما برای استان تا صبح دوشنبه پیش بینی كرده است.
استان خراسان شمالی بیش از پنج هزار كیلومتر راه اصلی و فرعی با 22 گردنه دارد كه اسدلی در محور بجنورد- اسفراین و امین الله در محور بجنورد- جنگل گلستان از گردنه های برفگیر و سخت گذر این استان محسوب می شوند.
7189/ 6042 خبرنگار: بتول صارمی** انتشار: سیدحسین قدسی