۴ آذر ۱۳۹۶،‏ ۱۶:۵۷
کد خبر: 82742556
T T
۰ نفر
نرم افزار داروخانه یاب به بازار آمد

تهران- ایرنا- یك شركت دانش بنیان ایرانی برای دسترسی به داروخانه های دارای داروهای تجویز شده نرم افزاری را بر بستر تلفن همراه طراحی كرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، یافتن دارو و خرید آن از داروخانه همواره نیازمند خروج از خانه بود.
این معضل هنگامی سخت تر نمایان می شد كه شهروندان از شهری به شهر دیگر مسافرت كرده و به استفاده از خدمات دارویی یا داروخانه ها نیاز پیدا می كردند.
آنان مجبور می شدند از هر كوی و برزنی عبور كنند تا داروخانه را یافته و داروی مورد نظر را در صورت موجود بودن خریداری كنند و اگر دارو موجود نمی بود داستان ادامه می یافت.
اكنون با توسعه زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت های یازدهم و دوازدهم و رونق كسب و كارهای اینترنتی روند یافتن داروخانه تسهیل شده است و مردم دیگر به خارج شدن از منزل برای یافتن داروخانه نیازی ندارند.
مدیر فنی این طرح امروز در نشستی به مناسبت رونمایی از این برنامه نرم افزاری تلفن همراه در جمع خبرنگاران گفت: سرویس داروخانه یاب به نام «شمیم داروخانه» این امكان را فراهم كرده است كه متقاضیان به صورت 24ساعته تصویر نسخه، نام دارو یا دیگر اقلامی را كه در داروخانه عرضه می شود در این برنامه نرم افزاری وارد كرده و آنها را در كمتر از یك ساعت پیدا كنند.
سیدمحمدمهدی كاظمی اعلام كرد حدود 80درصد داروخانه های كشور این نرم افزار را نصب كردند.
وی از دیگر مزیت های این طرح، افزودن فاكتور الكترونیكی، بیمارستان یاب و آزمایشگاه تشخیص طبی را نام برد. همچنین رتبه بندی (رنكینگ) داروخانه ها نیز در این برنامه مشخص است.
به گفته كاظمی، همه داروخانه های مجاز كشور با همكاری وزارت بهداشت شناسایی شده اند و به سمت الكترونیكی شدن سلامت و نسخه حركت می كنیم.
شناسایی متخصصان پزشكی معتبر از دیگر برنامه های امسال در این طرح است.

** رونمایی از محصول جدید امنیت برای مسافران تاكسی های آنلاین بازگشت
در ادامه این نشست مدیر پروژه برنامه نرم افزاری امنیت برای مسافران تاكسی های آنلاین گفت: دغدغه های به وجود آمده به سبب نرم افزارهای واسطه محور به خصوص در تاكسی های آنلاین، ما را بر آن داشت كه خدمتی را در سطح ملی ارائه كنیم كه دغدغه مردم را درباره این شركت ها مرتفع كند و حدود یك سال است كه روی آن كار می كنیم.
امیرهوشنگ كمالی فرد افزود: ما این امكان را فراهم كرده ایم كه 2 طرف با امنیت و آرامش كامل با شخص مورد نظر خود و بدون مشخص شدن شماره های تماسشان، ارتباط برقرار كنند.
به گفته وی، این برنامه نرم افزاری می تواند در بحث مشاوره مانند مشاوره پزشكی، كسب و كارهای مختلف و روانشناسی نیز كمك كند كه كارهای اجرایی آن در حال انجام است.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**2078*1961*
خبرنگار: محمد مهدی بهرامی * انتشار: مریم مسعود

سرخط اخبار اقتصاد