اظهارات معاون سازمان امداد ونجات برای اسكان اضطراری و آبگرفتگی چادرهای زلزله زدگان

تهران - ایرنا - معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: اسكان اضطراری زلزله زدگان غرب كشور فقط برای 45 روز است و پس از آن ، نهادهای دیگری چون بنیاد مسكن باید اقدام به اسكان موقت زلزله زدگان كنند.

شاهین فتحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: عملیات اسكان زلزله زدگان غرب كشور از همان ابتدای وقوع زلزله آغاز شد اما این عملیات همچنان با شدت ادامه دارد؛ به عنوان مثال اگر خانواده ای در صورت نیاز به چادر احتیاج داشته باشد و یا چادر امدادی آنها دچار مشكلاتی همچون آبگرفتگی و خرابی شود ، دوباره به آنان چادر داده می شود.
وی همچنین درخصوص آبگرفتگی برخی از چادرهای زلزله زدگان ، منكر این معضل برای چادرهای یاد شده نشد و در عین حال اظهار كرد: وظیفه هلال احمر اسكان اضطراری زلزله زدگان است و قطعاً این چادرها نیز محدودیت هایی دارند.
وی افزود: هم اكنون شرایط سخت و دشواری در منطقه زلزله زده وجود دارد با وجود آنكه چادر ها ضد آب است ما اقدام به توزیع نایلون برای پوشش بیشتر چادرها كرده ایم ولی در هر حال چادرها با محدودیت هایی مواجه است.
به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند، استاندار كرمانشاه نیز پیش تر اعلام كرده بود كه مرحله اسكان اضطراری زلزله زدگان استان به پایان رسیده است اما چادرهای اهدایی جوابگوی نیازهای مردم زلزله زده در فصل سرما نیست.


** توزیع تغذیه یك ماهه میان زلزله زدگان
این مقام مسئول در سازمان امداد و نجات گفت: این سازمان در زمان حاضر توزیع تغذیه یك ماهه میان زلزله زدگان غرب كشور را آغاز كرده اما با توجه به وسعت منطقه ، هنوز به پایان نرسیده است.
وی در عین حال اضافه كرد : در زمان حاضر تغذیه 72 ساعته در اختیار زلزله‌زدگان قرار گرفته است.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به خسارت وارده ناشی از زلزله به یك هزار و 600 روستا در غرب كشور ، گفت:با وجود اینكه برخی از این روستاها در مناطق‌صعب العبور و كوهستانی قرار داشتند تمام روستاها شناسایی و ارزیابی شده است.
به گفته فتحی 15 پایگاه امدادی در منطقه زلزله زده ایجاد شده است.
به گزارش روز شنبه ایرنا، زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 كیلومتری بخش ازگله، 32 كیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب مركز كرمانشاه رخ داد كه تاكنون 445كشته و بیش 12 هزار مصدوم در استان داشته است.
شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود كه كل غرب كشور تا بخش هایی از تهران را لرزاند و مردم چندین كشور منطقه به ویژه عراق آن را احساس كردند.
این زلزله به هفت شهرستان و یك هزار و 950 روستای استان كرمانشاه خسارت وارده كرده و طبق برآورد اولیه دست كم 31 هزار واحد مسكونی شهری و روستایی آسیب كلی و جزئی دیده است.
اجتمام**3377 ** 1776
خبرنگار: سمانه زین العابدین ** انتشار: لیلا خطیب زاده
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej