بازبینی و نظارت مجدد بر ایمنی ساختمان های مسكن مهر ضرروی است

قزوین - ایرنا فرماندار البرز گفت: باتوجه به حادثه دلخراش زلزله غرب كشور و نگرانی های به وجود آمده در خصوص استحكام پروژه های مسكن مهر، بازبینی و نظارت مجدد بر ایمنی این سازه ها ضروری است .

رضا عسگری روز شنبه در نشست شورای معاونین فرمانداری البرز افزود: گام اول در تامین ایمنی ساختمانهای مسكن مهر تهیه بانك اطلاعاتی از فرآیند ساخت این سازه ها با نظارت دستگاه های اجرایی متولی است
وی با بیان اینكه یكی از بزرگترین سایت های مسكن مهر در ناحیه شهری مهرگان البرز قرار دارد، گفت:با عنایت به نگرانیهای ایجاد شده ضروری است اداره كل راه و شهرسازی استان استحكام و نحوه ساخت این واحدها را مورد بازبینی قرار دهد و شناسنامه پیمانكاران ، بلوكها و اطلاعات ناظرین آنها در قالب بانك اطلاعاتی جامع جمع آوری و در نهایت ناظرین با دقت نظر لازم مكلف به اعلام و رفع عیوب با همكاری پیمانكاران و مجریان باشند .
وی افزود: شهرداری ها و دهیاری ها نیز نسبت به بیمه تاسیسات و زیر ساختهای موجود در شهرها و روستاها اقدام و دستگاههای اجرایی نیز ضمن توجه به استحكام بناهای اداری، نسبت به بیمه آن ها مبادرت ورزند .
فرماندار البرز هم چنین با یادآوری اهمیت استحكام بنا در واحدهای درمانی به ویژه در مواقع بحران و وقوع بلایای طبیعی از تمامی مسئولان متولیان واحدهای درمانی شهرستان خواست تا از استحكام اینگونه بناهای شهرستان مطمئن و در صورت نقص، نسبت به رفع عیوب اقدام نمایند .
او بیان كرد : شهرداریها ، دهیاریها و بخشداریها به عنوان مراجع صدور پروانه ساختمانی و پایان كار مكلفند ضوابط و آیین نامه های ساختمانی در صدور پروانه ها را رعایت نموده و سازمان نظام مهندسی ساختمان و اداره كل راه و شهرسازی نظارت لازم بر رعایت الزامات فنی و مهندسی توسط پیمانكاران ، ناظرین و مجریان پروژه ها داشته باشند .
عسگری گفت :اعضای كمیسیون های ماده صد نیزدر صدور آراء مربوط به تخلفات ساختمانی دقت نظر لازم را در خصوص استحكام بنا و رعایت ضوابط فنی ساخت و ساز معمول دارند.
فرماندار البرز با اشاره به وجود بافت های ناپایدار شهری و روستایی در سطح شهرستان تاكید كرد : شهرداریها و دهیاریهای ضمن استفاده ازظرفیتهای قانونی برای بازآفرینی محیطهای فرسوده، با همكاری شوراهای اسلامی مشوق های لازم برای نوسازی محلات فرسوده در نظر بگیرند
شهرستان البرز به مركزیت شهر الوند در فاصله 16 كیلومتری قزوین قرار دارد.
6012 انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

سرخط اخبار استان‌ها