روز تحريم نُجَباء براي ما «يوم الله» است/ از حزب‌الله در جنگ احتمالي با 'اسرائيل' حمايت مي كنيم

بغداد - ايرنا - سخنگوي رسمي مقاومت اسلامي نجباء عراق در آخرين واكنش خود به لايحه تحريمي آمريكا عليه اين گروه مقاومت گفت: ايالات متحده با اين كار، ما را به دنيا معرفي كرد و اين روز را 'يوم الله' معرفي مي‌كنيم.

به گزارش روز شنبه ايرنا از دفتر رسانه‌اي نجباء، «سيد هاشم الموسوي» در كنفرانس خبري خود در مقر مركزي اين جنبش در بغداد برگزار شد، ضمن تبريك نابودي قلمروي خودخوانده شبكه تروريستي داعش به ملت و دولت عراق و سوريه، اظهار داشت: داعش يك طرح استكباري خطرناك بود و به اعتراف رييس جمهوري فعلي و وزير خارجه اسبق آمريكا، توسط ايالات متحده تاسيس شد.
وي با بيان اينكه 'تروريسم داعش از فتاواي علماي ناتو شكل گرفت'، تصريح كرد: آمريكا به دنبال خلق جنگ داخلي بين مسلمانان است تا رژيم‌صهيونيستي در امان مانده و آسيبي نبيند.
وي افزود: هدف اصلي از تاسيس داعش نيز تخريب چهره اسلام بود و رسانه‌هاي غربي تلاش كردند كه جنگ در عراق را جنگ طائفه‌اي بين شيعيان و اهل سنت قلمداد كنند.
عضو ارشد سازمان بسيج مردمي (الحشد الشعبي) عراق، برنامه بعدي اين گروه تروريستي را عزيمت به آفريقا عنوان كرد و گفت: كشورهاي غربي و آمريكا در حال تقويت تروريسم در منطقه آفريقا هستند و داعش هنوز براي تحقق اهداف كشورهاي مستكبر، پشتيباني مالي و تسليحاتي مي‌شود.

* داعش؛ حافظ امنيت رژيم صهيونيستي
الموسوي، هدف ديگر از تاسيس داعش را تقسيم كشورهاي منطقه توصيف كرد و ادامه داد: نخست وزير سابق قطر به اين امر اعتراف كرد كه هدف، تقسيم كشورهاي منطقه بود تا همه كشورها از اسراييل كوچك‌تر و ضعيف‌تر شوند.
وي با اشاره به سياست تحريم آمريكا اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران، حزب الله لبنان و مقاومت اسلامي نُجَباء به تروريسم متهم مي‌شوند درحالي‌كه واشنگتن، حزب ليكود و بقيه احزاب اين رژيم اشغالگر و كودك‌كش را تروريستي اعلام نمي‌كند.

* روز تحريم ما «يوم الله» است
سخنگوي رسمي نُجَباء با بيان اينكه 'تحريم اخير ما، درخواست برخي كشورهاي مرتجع عربي از آمريكا پس از شكست‌‌شان در عراق و سوريه بود'، تاكيد كرد: آمريكا با اين كار، ما را به دنيا معرفي كرد و اين روز را 'يوم الله' معرفي مي‌كنيم.
الموسوي با اشاره به حمايت يكپارچه عراقي‌ها از نُجَباء، گفت: وحدت ملت، دولت و پارلمان عراق در مخالفت با تحريم كنگره آمريكا، باعث عقب نشيني كنگره از اين لايحه خواهد شد.
وي تصريح كرد: دولت عراق بايد سفير آمريكا را فرا خواند و به او يادآوري كند كه جنبش‌هاي مقاومت، گروه‌هاي اصيل عراقي و اعضاي حشد، فرزندان ملت عراق هستند. بايد فعاليت‌هاي سياسي ما در اين عرصه ادامه يابد تا آمريكا متوجه وحدت كامل ملت عراق در اين خصوص شود.

* پاسخ به شايعه حضور حشد در سوريه
مقام عالي‌رتبه نُجَباء همچنين در پاسخ به برخي شايعات درمورد ورود الحشد الشعبي به سوريه، ابراز داشت: حشد شعبي اجازه ورود به سوريه را ندارد، چراكه يك موسسه نظامي رسمي عراق است و نُجَباء نيز نه به عنوان حشد شعبي، بلكه به عنوان مقاومت اسلامي به سوريه رفته است.
الموسوي اضافه كرد: ما با ورود به سوريه از امنيت ملي عراق دفاع كرديم و همه كساني كه در گذشته ورود ما به سوريه را محكوم مي‌كردند، در حال حاضر به اهميت فعاليت ما پي بردند.

* انتخابات پيش‌روي عراق
وي در ادامه به انتخابات پارلمان پيش‌روي عراق اشاره كرد و گفت: در اين برهه، دشمن به دنبال تعويق انتخابات به تاريخ ديگري است و اين مشكل بزرگي است.
سخنگوي رسمي نُجَباء افزود: دشمن تلاش دارد كه حشد شعبي را از صندوق انتخابات دور كند و آمريكا به دنبال تحقيق اهداف خود در عرصه سياسي است زيرا نتواست اهداف خود در عرصه جنگ را محقق سازد.
الموسوي با بيان اينكه 'اعضاي حشد شعبي در انتخابات كانديدا نمي‌شوند'، خاطرنشان ساخت: ولي گروه‌ها و احزابي كه حشد شعبي را تاسيس كردند، در انتخابات حضور فعال خواهند داشت.

* آمريكا، اسرائيل و فتنه جديد لبنان!
وي در بخش پاياني سخنان خود به بحران جديد لبنان پرداخت و اظهار داشت: آمريكا به دنبال ايجاد فتنه در لبنان بود كه بازداشت حريري در عربستان بخشي از اين پازل را تكميل مي‌كرد، ولي سخنراني سيد حسن نصرالله و پيگيري هاي دولت لبنان باعث شكست اين نقشه شد.
مقام عالي‌رتبه نُجَباء با يادآوري تاسيس تيپ آزادسازي جولان توسط اين گروه مقاومت با هماهنگي دولت سوريه، هشدار داد: آمريكا به خوبي مي‌داند در صورتي كه رژيم صهيونيستي جنگي را عليه لبنان به راه اندازد؛ ديگر اين جنگ به حزب الله خلاصه نخواهد شد بلكه از هر منطقه جهان، جنگي عليه اسراييل به راه خواهد افتاد.
خاورم**380**1049
انتشار دهنده: مريم كاظمي

سرخط اخبار جهان