گزارش ایرنا از نابغه یازده ساله كرجی با 16 اختراع

كرج - ایرنا - حسین عطایی نابغه 11 ساله كرجی كه تا كنون 16 اختراع داشته و 6 اختراع خود را به مرحله ثبت رسانده است، با حضور در ایرنا مركز البرز از ایده ها، برنامه ها و رازهای موفقیت خود سخن گفت.

در نخستین روز از هفته پژوهش روز شنبه این نابغه كرجی كه به همراه پدرش مهمان ایرنا مركز البرز بود، گفت كه تاكنون 16 اختراع دارد كه 6 اختراع در حال ثبت است.
وی نفر اول طرح صنعتی كتیا (كار با نرم افزارهای طراحی) در مجتمع فنی تهران و نفر اول تریدی مكس (نرم افزار پیشرفته طراحی) در جهاد دانشگاهی است.
این نابغه كرجی در كلاس پنجم ابتدایی تحصیل می كند، اما به مدرسه نمی رود و به طور غیرحضوری درس هایش را می خواند و در یك روز همه امتحانهایش را می دهد.
عطایی ایده هایش را در بخش های هوافضا، الكترونیك، صنایع كشتیرانی، مبلمان شهری، مبلمان اداری و... معرفی كرد.
وی كه مطالعه زیاد، سخت كوشی و پرسشگری را راز موفقیت خود می داند، تاكید كرد كه ایده ها و خلاقیت ها باید با حمایت و توجه شكوفا شود تا بتواند در خدمت پیشرفت و توسعه كشور قرار گیرد.
عطایی كه ایده های خلاقانه ای در زمینه طراحی خودرو دارد و مورد توجه برخی از خودروسازهای مشهور جهان قرار گرفته است، گفت كه برای اجرای ایده های خود نیازهایی دارد كه نخستین نیازش یك لب تاب قوی و ویژه طراحی های صنعتی برای پیاده كردن طرح های خلاقانه خود است.
پدر حسین عطایی نیز گفت كه وی تنها به موضوع علم و ایده پردازی نمی پردازد بلكه در مسایل شخصی زندگی و امور دینی و مذهبی نیز توجه ویژه دارد. حسین اهل هیات و خواندن قرآن است و نمازهایش را به طور كامل می خواند.
حسین عطایی به حدی خلاقیت دارد كه تاكید می كند كه هیچ نگرانی درباره كپی شدن ایده ها و طرح هایش ندارد زیرا به ذهن و ایده پردازی خود ایمان دارد و می تواند ایده های جدید ارائه كند.
وی تاكید می كند كه تا كنون دو المان گلزار شهدا در شهرهای استان گیلان را طراحی كرده و تنها به این امید كه برای موفقیت بیشتر در این مسیر شهدا او را یاری كنند.
عطایی خاطرنشان كرد: من با شهدا معامله كرده ام، تا آنها نیز برای من و نخبه های مثل من دعا كنند تا در كارهای خود موفق باشند.
عطاءالله ربانی رئیس پارك علم و فناوری استان البرز با اشاره به نبوغ و خلاقیت این دانش آموز كرجی، گفت: این نابغه كرجی تحت حمایت پارك علم و فناوری استان قرار گرفته و قرار است در هفته پژوهش و نمایشگاهی كه به مناسبت این هفته برگزار شده، معرفی شود.
1535/6155خبرنگار:داریوش غفاری**انتشار دهنده:داریوش غفاری