جشنواره بین المللی فیلم كوتاه بی كلام در قزوین برگزار می شود

قزوین-ایرنا- نهمین جشنواره بین المللی فیلم كوتاه بی كلام آذر ماه جاری به میزبانی قزوین برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، محمد رضا نوروزیان مدیر برگزاری این جشنواره روز پنجشنبه در نشست خبری برگزاری این رویداد فرهنگی افزود: انجمن پاسداشت از آیین ها و مشاهیر سرزمین‌كهن به عنوان تشكل غیر دولتی مردم نهاد با همراهی استودیو قاف به عنوان دبیرخانه نهمین جشنواره بین المللی فیلم كوتاه كه از سوی دفتر مركزی این جشنواره در سیدنی استرالیا تعیین شده، این رویداد را هفتم آذر ماه سال جاری سینما مهتاب قزوین برگزار می كند.
وی اظهار كرد: برگزاری باشكوه این رویداد با همراهی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی،معاونت امور سینمایی وزارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی،شورای شهر و شهرداری قزوین،سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان قزوین انجام می شود.
به گفته نوروزیان فیلم های شركت كننده در این جشنواره از كشورهای فرانسه، روسیه، سوئد، پرتقال، آرژانتین، تركیه، هلند، ایران، قزاقستان، برزیل، بنگلادش، امریكا، ایتالیا، اسپانیا، فنلاند، لیتوانی، هند، بلاروس و لهستان هستند.
وی ادامه داد: ما از تمام كشورهای شركت كننده در این جشنواره دعوت كردیم كه به عنوان رایزن فرهنگی در این جشنواره شركت كنند و امیدواریم با برگزاری چنین رویدادهایی به بالندگی و نشاط هنری میهن مان كمك كنیم.
وی همچنین از برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره بین المللی هنرهای هفت گانه عارف قزوینی خبر داد و افزود: انجمن پاسداشت از آیین ها و مشاهیر كهن در پی آن است كه از سال آینده این جشنواره را در قزوین پایه ریزی كند و امیدواریم كه با همكاری همه سازمان های دولتی و غیر دولتی كه دغدغه فرهنگ و هنر این سرزمین را دارند در این زمینه موفق عمل كنیم.
مدیر هنری جشنواره بین المللی فیلم ‌كوتاه بی كلام نیز در این نشست گفت: وقتی چنین جشنواره ای بین المللی در قزوین پایه گذاری، میزبانی و داوری می شود باید آنرا اتفاق مباركی دانست.
سام چگینی افزود: نهمین جشنواره فیلم های كوتاه بی كلام هر ساله در كشور استرالیا در شهر سیدنی برگزار می شود كه طبق هر ساله یك كشور برگزار كننده این جشنواره است به همین ترتیب در این دوره برای سومین‌بار این برنامه در ایران برگزار می شود.
این هنرمند با بیان اینكه ورود عموم در این جشنواره آزاد است،گفت: به بهترین تصویر برداری،تدوین گری و كارگردانی فیلم های این جشنواره جوایزی اهدا خواهد شد.
7389*3013
خبرنگار نسرین رحیمی**انتشار دهنده: رضا اولادی