سرلشكر سلیمانی پایان سیطره داعش را اعلام و این پیروزی را به رهبر معظم انقلاب تبریك گفت

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی قدس سپاه در پیامی به محضر مقام معظم رهبری با اعلام پایان سیطره شجره خبیثه داعش، رهبری حكیمانه ایشان و پایداری ملت، دولت، ارتش و نیروهای مردمی عراق و سوریه و مجاهدین و شهدای مدافع حرم از دیگر كشورهای اسلامی را عامل پیروزی جبهه مقاومت دانست.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری سپاه ، در پی پیروزی تاریخ ساز جبهه مقاومت اسلامی عراق و سوریه بر فتنه تروریسم تكفیری و پایان یافتن سیطره داعش كه با پایین كشیدن پرچم این گروه امریكایی - صهیونیستی در 'ابوكمال' رقم خورد؛ سردار سرلشكر پاسدار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیام مهمی خطاب به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) منتشركرد.

متن پیام به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
انّافَتَحنا لَكَ فتحاً مُبینا

محضر مبارك رهبر عزیز و شجاع انقلاب اسلامی
حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مدظله العالی

سلام علیكم
شش سال قبل فتنه ای خطرناك شبیه فتنه های زمان امیرالمؤمنین (علیه السلام) كه فرصت و حلاوت درك حقیقی اسلام ناب محمدی (ص) را از مسلمانان سلب نمود این بار پیچیده و آغشته به سمّ صهیونیسم و استكبار همچون طوفانی ویرانگر، عالم اسلامی را درنوردید.

این فتنه خطرناك و مسموم با هدف آتش افروزی وسیع در عالم اسلامی و درگیر نمودن مسلمانان با یكدیگر، توسط دشمنان اسلام ایجاد گردید. حركت خبیثانه ای كه تحت نام 'حكومت اسلامی عراق و شام' در همان ماه های اولیه موفق شد با اغفال دهها هزار جوان مسلمان دو كشور ، بسیار اثر گذار و سرنوشت ساز عالم اسلامی 'عراق' و 'سوریه' را دچار بحران بسیار خطرناكی كند و صد ها هزار كیلومتر مربع از اراضی این كشورها را همراه با هزاران روستا، شهر و مراكز مهم استانی به تصرف درآورد و هزاران كارگاه و كارخانه و زیرساخت های مهم این كشور ها از جمله، راهها، پل ها، پالایشگاهها، چاهها و خطوط نفت و گاز و نیروگاه های برق و موارد دیگری از این نوع را تخریب نمودند و شهرهای مهمی همراه با آثار گران بهای تاریخی و تمدن ملی آنها را با بمب گذاری از بین برده و یا سوزاندند.
اگر چه آمار خسارت های وارده قابل احصاء نیست اما بررسی های اولیه حاكی از پانصد میلیارد دلار می باشد.

در این حادثه، جنایات بسیار دردناكی كه غیر قابل نمایش است رخ داد؛ از جمله: سربریدن كودكان یا پوست كندن زنده زنده مردان در مقابل خانواده های خود، به اسارت گرفتن دختران و زن های بی گناه و تجاوز به آنان، سوزاندن زنده زنده افراد و ذبح دسته جمعی صدها جوان.

مردم مسلمان این كشورها متحیر از این طوفان مسموم, بخشی گرفتار خنجرهای برنده جنایتكاران تكفیری گردیدند و میلیون ها نفر دیگر خانه و كاشانه خود را رها كرده و آواره شهرها و كشورهای دیگر شدند.

در این فتنه سیاه، هزاران مسجد و مراكز مقدس مسلمانان تخریب و یا ویران گردید و بعضاً مسجد را به همراه امام جماعت و نماز گزاران آن با هم منفجر نمودند.

بیش از شش هزار جوان فریب خورده به نام دفاع از اسلام به صورت انتحاری با خودروهای پر از مواد منفجره خود را در میادین، مساجد، مدارس، حتی بیمارستانها و مراكز عمومی مسلمان ها منفجر كردند؛ كه در نتیجه این اعمال جنایتكارانه ده ها هزار مرد، زن و كودك بی گناه به شهادت رسیدند.

تمامی این جنایت ها بنا به اعتراف عالی ترین مقام رسمی آمریكا كه هم اكنون ریاست جمهوری این كشور را بر عهده دارد توسط رهبران و سازمان های مرتبط با آمریكا طراحی و اجرا گردیده است كما اینكه همچنان این روش توسط رهبران كنونی آمریكا در حال طراحی و اجرا است.

آنچه پس از لطف خداوند سبحان و عنایت خاص رسول معظم اسلام (صل الله علیه و آله) و اهل بیت گرانقدرش باعث شكست این توطئه سیاه و خطرناك گردید، رهبری خردمندانه و هدایت های حكیمانه حضرت مستطاب عالی و مرجع عالیقدر حضرت آیت العظمی سیستانی بود كه موجب بسیج كلیه امكانات برای مقابله با این طوفان مسموم گردید.

یقیناً پایداری دولت های عراق و سوریه و پایمردی ارتش ها و جوانان این دو كشور خصوصاً حشدالشعبی مقدس و دیگر جوانان مسلمان سایر كشورها با حضور مقتدرانه و محوری حزب الله به رهبری سید پر افتخار آن، جناب سید حسن نصرالله (حفظه الله تعالی )نقش تعیین كننده ای در به شكست كشاندن این حادثه خطرناك داشتند.

قطعاً نقش ارزشمند ملت و دولت خدمتگذار جمهوری اسلامی خصوصاً ریاست محترم جمهوری اسلامی، مجلس، وزارت دفاع و سازمان های نظامی و انتظامی و امنیتی كشورمان در حمایت از دولت ها و ملت های كشورهای فوق الذكر قابل تقدیر است.

حقیر به عنوان سرباز مكلف شده از جانب حضرتعالی در این میدان، با اتمام عملیات آزادسازی ابوكمال آخرین قلعه داعش با پایین كشیدن پرچم این گروه آمریكایی – صهیونیستی و برافراشتن پرچم سوریه، پایان سیطره این شجره خبیثه ملعونه را اعلام می كنم و به نمایندگی از كلیه فرماندهان و مجاهدین گمنام این صحنه و هزاران شهید و جانباز مدافع حرم ایرانی، عراقی، سوریه ای، لبنانی، افغانستانی و پاكستانی كه برای دفاع از جان و نوامیس مسلمانان و مقدسات آنان جان خود را فدا كردند این پیروزی بسیار بزرگ و سرنوشت ساز را به حضرت عالی و ملت بزرگوار ایران اسلامی و ملت های مظلوم عراق و سوریه و دیگر مسلمانان جهان تبریك و تهنیت عرض می نمایم و پیشانی شكر را در مقابل پیشگاه خداوند قادر متعال به شكرانه این پیروزی بزرگ بر زمین می ساییم.

وَ مَا النَّصرالّا مِن عِندِالله العَزِیزِ الحَكِیم
فرزند و سربازتان
قاسم سلیمانی»اجتمام ** 7268 ** 1418
تنظیم: مهناز بیرانوند ** ناشر:مریم برزآبادی

*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

سرخط اخبار جامعه